فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • منابع امنیتی: دستگیری «مغز متفکر عملیات تروریستی» در شرق سعودی

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  منابع امنیتی پادشاهی عربی سعودی اعلام کردند در هفته جاری میثم علی القدیحی، فرد تحت تعقیب و «مغز متفکر عملیات تروریستی» شهرک العوامیه در شرق سعودی را مورد هدف قرار داده و دستگیر کردند.

  به گزارش العربیه، این فرد تحت تعقیب سه برادر دیگر دارد که در لیست افراد تحت تعقیب نیروهای امنیتی قرار دارند. «این افراد در عملیات تروریستی در القطیف دست داشته و در ترویج مواد مخدر، آدم‌ربایی و دیگر عملیات تروریستی مشارکت کرده‌اند. جاسم علی القديحی، غازی علی القديحی و باسم علی القديحی سه برادر این فرد دستگیر شده هستند که پیش از این دستگیر شده بودند».

  منابع امنیتی سعودی می‌گویند: «میثم علی القدیحی که از چهار سال پیش به عنوان خاستگاه عملیات تروریستی علیه نیروهای امنیتی و شهروندان مبدل شده، در منطقه المسوره محاصره و دستگیر شد».

  بنا بر اعلام منابع امنیتی سعودی «دست‌ داشتن او در بسیاری از جنایات و اقدامات تروریستی ثابت شده و او همچون تروریستی دیگر به نام محمد العمار، سه ماه پیش با انتشار ویدئویی شهروندان شهرک المسوره را به دلیل محکوم کردن عملیات تروریستی به اقدامات انتقام‌جویانه تهدید کرد».

  نام این فرد در فهرستی شامل 9 نفر از افراد تحت تعقیب از سوی وزارت کشور پادشاهی سعودی منتشر شد. این افراد، نیروهای امنیتی و شهروندان عادی را مورد هدف قرار داده و تاسیسات عمومی، امنیتی و اقتصادی کشور را تخریب کرده و زندگی روزمره مردم را مختل کرده بودند.

  هنوز پنج نفر از افرادی که نام آنها در فهرست موجود است دستگیر نشده‌اند. بنا بر اعلام وزارت کشور این افراد محمد حسين علی العمار، علی بلال سعود الحمد، مفيد حمزة بن علی العلوان، ماجد بن علی عبدالرحيم الفرج، ايمن ابراهيم حسن المختار نام دارند.

  افراد ذکر شده در این فهرست خطرناک‌ترین افراد تحت تعقیب هستند که در اعمال تروریستی متعددی از جمله ربودن شیخ الجیرانی و سرقت و همچنین حمله به خودروهای گشت پلیس، نیروهای امنیتی، شهروندان عادی و پرتاب کولتوف مولوتوف به ساختمان‌های دولتی در القطیف دست داشته‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران