فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یکی از رهبران برجسته القاعده در یمن خود را تسلیم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع یمنی روز دوشنبه 31 ژوئیه اعلام کردند که یکی از رهبران برجسته القاعده در یمن خود را تسلیم نیروهای امنیتی این کشور کرده است.

  برپایه گزارش منابع یمنی، خالد عبدالنبی یکی از رهبران برجسته گروه «انصار الشریعه» که در واقع شاخه القاعده در جزیره العرب به شمار می‌رود، خود را به صورت داوطلبانه تسلیم نیروهای امنیتی دولت قانونی یمن در منطقه یافع در استان لحج کرده است.

  به گزارش رسانه‌های یمنی، جلال الربیعی، فرمانده نیروهای ویژه دولت قانونی یمن در منطقه یافع در جنوب این کشور، اعلام کرد که خالد عبدالنبی، ملقب به «ابو بصیر الیزیدی» فرمانده برجسته القاعده در یمن شامگاه شنبه خود را تسلیم این نیروها کرده است.

  فرمانده نیروهای ویژه یمن، گفت: «نیروهایی که در این منطقه مستقر هستند خالد عبدالنبی را تحویل طرف‌های ذیربط خواهند داد تا اقدامات لازم را درباره او اتخاذ کنند».

  الربیعی از بقیه فرماندهان القاعده نیز خواست خود را تسلیم نیروهای امنیتی دولت قانونی یمن بکنند. خالد عبدالنبی از مهم‌ترین و خطرناکترین فرماندهان شبکه القاعده در جزیره العرب به شمار می رود.


  «ابوبصیر الیزیدی» پیشتر جز جهادگران علیه شوروی در افغانستان بوده و از یاران نزدیک اسامه بن لادن رهبر سابق القاعده به شمار می‌رود. او همچنین در سالهای 2011 و2012، اداره شهر «جعار» را در دست داشت.

  گفتنی است که این رهبر برجسته شبکه القاعده یکی از افرادی است که از سوی سازمان اطلاعات آمریکا «سیا» تحت تعقیب قرار دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران