فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حملات ارتش لبنان به مواضع داعش در نزدیکی مرزهای سوریه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شبکه الحدث دوشنبه 31 ژوئیه به نقل از منابع خود گزارش داد که ارتش لبنانی، حمله به مواضع گروه داعش در بلندی‌های عرسال را آغاز کرده است.

  پیش از این خبرنگار الحدث گزارش داده بود که دستور العملی سیاسی برای آغاز عملیات ارتش لبنان علیه داعش صادر شده است.

  منابع دولتی لبنانی در این باره گفته‌اند: «ارتش مسئولیت بیرون راندن داعش را از بلندی‌های عرسال بدون هماهنگی با هیچ یک از طرف‌های لبنانی یا سوری، بر عهده خواهد داشت».

  به گزارش خبرگزاری دولتی لبنان: «گردان هوابرد ارتش لبنان، مواضع نظامی و میدانی خود را تقویت کرده و نیرو و تجهیزات بیشتری در شهرک‌های بعلبک و القاع، مستقر کرده است. گشت‌های خود را هم در منطقه به راه انداخته و ایست‌های بازرسی جدیدی برپا کرده تا مانع از فرار افراد مسلح به این دو شهرک شود».

  این در حالی است که حزب الله لبنان 10 روز پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد که در تمام جبهه‌های بلندی‌های عرسال، اقدام به آتش‌بس یک جانبه کرده است. این حزب 19 ژوئیه اعلام کرده بود که حمله گسترده‌ای علیه گروه‌های مسلح سوری مانند النصره در منطقه عرسال آغاز کرده است.

  یکشنبه رسانه‌های نزدیک به حزب الله لبنان از توافق میان شبه نظامیان این حزب با جبهه النصره وابسته به القاعده در منطقه عرسال لبنان برای آتش‌بس و تبادل جنازه‌های قربانیان یکدیگر، خبر دادند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران