.
.
.

100 زخمی در حمله نیروهای اسرائیلی به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صحن‌های مسجد الاقصی پنجشنبه 27 ژوئیه شاهد درگیری میان نمازگزاران فلسطینی و نیروهای اشغالگر اسرائیلی بود که بنا بر اعلام سازمان هلال احمر فلسطین، به زخمی شدن دستکم 96 تن انجامید.

به گزارش العربیه به نقل از هلال احمر فلسطینی، بیشتر آسیب‌ها هنگام ورود نمازگزاران از دروازه‌های حطه و الاسباط به مسجد الاقصی برای ادای نماز عصر وارد شد.

در پی شلیک گلوله‎‌های گاز اشکاور به سمت نمازگاران، دود از مجاورت «قبه الصخره» به پا خواست. صدای بمب‌های صوتی هم در اطراف مسجد شنیده شد.

اکثر زخمی‌ها هدف اصابت گلوله‌های پلاستیکی قرار گرفتند.

پنجشنبه حدود 100 هزار فلسطینی برای ادای نماز عصر به مسجد الاقصی و محوطه آن شتافتند و پرچم فلسطین را بر ساختمان‌های آن برافراشتند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که نیروهای امنیتی اسرائیلی برای نخستین بار پس از دو هفته، درهای مسجد را گشودند.

پیش از درگیری‌ها، جشن‌ها شهر بیت‌المقدس را پس از بازگشایی درهای مسجد الاقصی، فراگرفته بود. در این جشن‌ها، فلسطینی‌ها خوشحالی خود را از برچیدن اقدام‌های امنیتی اسرائیل در اطراف مسجد، ابراز کردند.

پس از حمله روز 14 ژوئیه در مسجد الاقصی، پلیس اسرائیل، تدابیر امنیتی جدیدی در ورودی‌های مسجد اتخاذ کرد که خشم فلسطینی‌ها را برانگیخت و به درگیری‌های خونین میان معترضان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی انجامید.