.
.
.

نیروهای «سوریه دموکراتیک» بر نیمی از شهر الرقه مسلط شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه، روز پنجشنبه 27 ژوئیه 2017 اعلام کرد که جنگجویان ائتلاف «سوریه دموکراتیک» پس از 2 ماه نبرد سخت با داعش در شهر الرقه، نیمی از این شهر را به کنترل خود در‌آوردند.

ایالات متحده آمریکا از نیروهای ائتلاف سوریه دموکراتیک در جنگ با داعش حمایت می‌کند.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه، روز چهارشنبه اعلام کرد نیروهای سوریه دموکراتیک با وجود مقاومت شدید گروه داعش، بر 50 درصد از شهر الرقه مسلط شدند.

جنگجویان عرب و کرد نیروهای سوریه دموکراتیک در 7 ژوئن بعد از ماه‌ها عقب راندن گروه داعش از مناطق اطراف، توانستند که وارد شهر الرقه در شمال سوریه شوند.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر ، نیروهای سوریه دمکراتیک به آرامی و با حرکتی گازانبری به سوی شهر پیشروی کرده و اکنون به مرکز شهر الرقه نزدیک می‌شوند.

ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا از عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک با حمله‌های هوایی، اعزام مستشار نظامی و ارسال اسلحه حمایت می‌کند.

گروه داعش در جنگ الرقه از خودروهای بمبگذاری شده، حمله‌های انتحاری و پهپادهای مسلح استفاده می‌کند.

داعش شهر الرقه را در سال 2014 تصرف کرد و این شهر شاهد کثیف‌ترین جنایت‌های این گروه بوده است. گردن زدن‌ در میدان‌های عمومی شهر و استفاده از این شهر برای برنامه ریزی عملیات برون مرزی از جنایت‌های داعش در شهر الرقه است.

ده‌ها هزار نفر از مردم شهر الرقه از خشونت‌ها در این شهر گریخته اند و به تخمین سازمان ملل متحد هم اکنون 50 هزار نفر از مردم در داخل شهر گرفتار هستند.

از زمان شروع تظاهرات ضد دولتی در سوریه در ماه مارس 2011 بیش از 330 هزار نفر از مردم سوریه جان خود را از دست داده‌اند.