.
.
.

تصویری.. صدهزار فلسطینی با ورود به مسجد الاقصی پرچم فلسطین را برافراشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پنجشنبه 27 ژوئیه، حدود 100 هزار فلسطینی برای ادای نماز عصر به مسجد الاقصی و محوطه آن شتافتند و پرچم فلسطین را بر ساختمان‌های آن برافراشتند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که نیروهای امنیتی اسرائیلی برای نخستین بار پس از دو هفته، درهای مسجد را گشودند.

به گزارش العربیه، روحانیون در میان سیلی از جمعیت، وارد مسجد الاقص شدند. در روزهای اخیر، فلسطینی‌ها در اعتراض به تدابیر امنیتی اسرائیل، نماز را در خیابان‌های اطراف مسجد الاقصی برپا می‌کردند.

جمعیتی که وارد مسجد الاقصی می‌شد، فریاد می‌زد «لبیک الهم لبیک».

زنان هم زا شدت تاثر، گریه می‌کردند. یکی از نگهبانان مسجد الاقصی در توصیف وضعیت گفت: «شبیه شب قدر است».


نمازگزاران از «دروازه حطه» وارد مسجد الاقصد شدند اما با بمب‌های صوتی نیروهای اشغالگر اسرائیل روبرو شدند. نیروهای اسرائیلی همچنین پرچم‌های فلسطین را که نمازگزاران در مسجد برافراشته بودند، برچیدند.

در صحن‌های مسجد الاقصی نیز درگیری میان نیروهای اشغالگر و فلسطینی‌ها روی داد که بنا بر اعلام هلال احمر فلسطین، دستکم 96 تن زخمی شدند.

پیش از درگیری‌ها، جشن‌ها شهر بیت‌المقدس را پس از بازگشایی درهای مسجد الاقصی، فراگرفته بود. در این جشن‌ها، فلسطینی‌ها خوشحالی خود را از برچیدن اقدام‌های امنیتی اسرائیل در اطراف مسجد، ابراز کردند.

پس از حمله روز 14 ژوئیه در مسجد الاقصی، پلیس اسرائیل، تدابیر امنیتی جدیدی در ورودی‌های مسجد اتخاذ کرد که خشم فلسطینی‌ها را برانگیخت و به درگیری‌های خونین میان معترضان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی انجامید.