.
.
.

ولیعهد ابوظبی از تلاش‌های ملک سلمان برای حل مشکل مسجد الاقصی تجلیل کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی، روز پنجشنبه، 27 ژوئیه 2017 طی بیانیه‌ای از تلاش‌های خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، که به محدودیت‌های اعمال شده اسرائیل علیه فلسطینیان جهت ورود به مسجد الاقصی، پایان داد، تجلیل کرد.

به گزارش خبرگزاری «وام» ولیعهد ابوظبی گفت:« تلاش‌های ملک سلمان برای حل مشکل مسجد الاقصی، مسئولیت پذیری تاریخی ونقش محوری کشور پادشاهی سعودی و تلاش‌های مستمر این کشور برای خدمت به اسلام و مسلمین و اهمیت دادن به جایگاه معنوی مسجد الاقصی قبله اول مسلمانان را تایید می‌کند».

محمدبن زاید تاکید که جامعه بین المللی برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل مسئول است.

ولیعهد ابوظبی همچنین بر ضرورت از سرگیری مذاکرات صلح بر مبنای ابتکار صلح پیشنهادی از سوی کشورهای عربی تاکید کرد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی طی روزهای گذشته ضمن تماس‌های ضروری با بسیاری از رهبران جهان از جمله دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا موضوع رویدادهای اخیر مسجد الاقصی را مطرح کرد.

بنا بر بیانیه‌ای که امروز پنجشنبه از سوی دیوان پادشاهی سعودی صادر شد، خادم حرمین شریفین در این تماس‌ها از آنان خواست تلاش‌های خود را به منظور جلوگیری از بستن درب‌های مسجد الاقصی به روی مسلمانان برای ادای فریضه نماز و لغو قید و بندهای ایجاد شده برای ممانعت از ورود به مسجد مبذول دارند.

در بیانیه ولیعهد ابوظبی آمده است، تلاش‌های ملک سلمان برای استقرار ثبات و امنیت در بیت المقدس و محافطت از امنیت نمازگزاران و کرامت آنها بسیار موفق بوده است.

اسرائیل روز پنجشنبه 27 ژوئیه 2017 اعلام کرد، تمام گیت‌های الکترونیکی و دوربین‌های مدار بسته در درهای ورودی مسجد اقصی را برداشت.