.
.
.

اسرائیل گیت‌های نصب شده بر در ورودی مسجد الاقصی را برداشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای اسرائیلی روز پنجشنبه 27 ژوئیه 2017، برداشتن گیت‌های آهنی نصب شده از درهای ورودی «الاسباط» به مسجد الاصی را آغاز کردند.

به گزارش خبرنگار العربیه در بیت المقدس، این گیت‌ها که به صورت پل‌های آهنی بر در غربی ورودی مسجد الاقصی (باب الاسباط) نصب شده بودند، برای حمل دوربین‌های مدار بسته به کار می‌رفت.

پلیس اسرائیل این گیت‌ها را دو هفته پیش، پس از کشته شدن دو اسرائیلی و سه فلسطینی در مسجد الاقصی و به دنبال بحرانی شدن اوضاع در بیت المقدس، بر درهای ورودی مسجد الاقصی نصب کرد.

طبق گزارش خبرنگار العربیه، به نظر می‌رسد که اسرائیل این بار در برابر فشارهای بین‌المللی و منطقه‌ای از تصمیمات خود در باره اقدامات امنیتی در بیت المقدس عقب نشینی کرده است.

این اقدامات امنیتی اسرائیل از جمله نصب دوربین‌های مدار بسته در مسجد القصی به اعتراض شدید فلسطینی‌ها و آغاز تظاهرات خشونت‌آمیر در هفته گذشته منجر شد.

کابینه امنیتی اسرائیل روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، پس از یک جلسه اضطراری این کابینه به توصیه واحدهای امنیتی تصمیم گرفته شد تا گیت‌های الکترونیکی و برخی دوربین‌های مدار بسته برداشته و تدابیر امنیتی دیگری برای جایگزینی این سیستم امنیتی اتخاذ شود.

فلسطینی‌های مخالف این طرح می‌گویند، اسرائیل با نصب گیت‌های الکترونیکی و دوربین‌های مدار بسته بر درهای ورودی مسجد الاقصی، قصد دارد حاکمیت خود را بر «حرم شریف» که توسط وقف الاقصی و دولت اردن اداره می‌شود را تثبیت کند.

نیروهای اسرائیلی در حال برداشتن گیت‌های الکترونیکی