فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یمن.. دستگیری دو فردی که نامشان در فهرست تروریسم چهار کشور درج شده

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مقام‌های امنیتی یمن در استان حضرموت واقع در شرق کشور از بازداشت 2 متهم به همکاری با القاعده خبر دادند که نام‌هایشان در فهرست افراد تحت پی‌گیرد چهار کشور عربی بایکوت کننده قطر درج شده است.

  به گزارش العربیه، منابع امنیتی محلی سه‌شنبه 25 ژوئیه خبر دادند که نیروهای ویژه در حضرموت، احمد علی احمد برعود و عبدالله محمد علی الیزیدی را در چارچوب پی‌گرد افراد و سازمان‌های مرتبط با القاعده و پشتیبانی تروریسم، دستگیر کردند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که چهار کشور سعودی، امارات، بحرین و مصر، فهرست جدیدی از سازمان‌ها و افراد مرتبط با فعالیت‌های تروریستی که از سوی قطر پشتیبانی می‌شوند را اعلام کردند.

  شایان ذکر است یمنی‌هایی که نامشان در فهرست جدید چهار کشور درج شده، سه فرد و سه سازمان هستند. این سازمان‌ها عبارتند از موسسه خیریه البلاغ، جمعیت خیریه الاحسان و جمعیت خیریه الرحمه.

  الیزیدی

  ماه مه 2016، نیروهای امنیتی محلی، عبدالله محمد الیزیدی (متولد 1957) را به اتهام پشتیبانی از شاخه القاعده در شبه‌جزیره عرب، دستگیر کردند. یک روزنامه وابسته به شاخه القاعده در شبه‌جزیره عرب، دستگیری الیزیدی را محکوم کرده و خواستار آزادی او شد.
  الیزیدی ریاست جمعیت خیریه الاحسان فعال در یمن را بر عهده دارد. این جمعیت شریک موسسه خیریه الرحمه وابسته به القاعده در شبه‌جزیره عرب است. نام هردوی این نهادها در فهرست سازمان‌های تروریستی تهیه شده از سوی چهار کشور بایکوت کننده قطر درج شده است.

  سال 2016 عبدالله الیزیدی اقدام به مشارکت در پروژه‌هایی در استان حضرموت کرد که از سوی موسسه خیریه العید وابسته به قطر و موسسه خیریه قطر، تامین مالی می‌شوند.

  هنگامی که استان المکلا در سال 2015 در تصرف گروه القاعده قرار داشت، عبدالله الیزیدی در شورای محلی حضرموت وابسته به شاخه القاعده در شبه‌جزیره عرب عضویت دارد. اوایل سال 2016 شورای محلی، عبدالله الیزیدی را برای بازسازی فرماندهی هیئت اداری برگزید.

  ژوئن 2017 دولت آمریکا، شورای محلی حضرموت را، ویترینی برای موسسه‌ای ارزیابی کرد که از سوی القاعده در شبه‌جزیره عرب تاسیس شده تا وظیفه اداره امور اقتصادی و امنیتی مناطق تحت تصرف القاعده و ایجاد ارتباط با شهروندان یمنی را برعهد گیرد.

  عبدالله الیزیدی از بنیانگذاران «کمپین جهانی مقاومت در برابر تجاوز» به شمار می‌آید که آن را عبدالرحمن بن عمیر النعیمی، حامی مالی قطری القاعده رهبری می‌کند. نام النعیمی در فهرست تحریم‌های سازمان ملل متحد و ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

  برعود

  برعود به اتهام پشیبانی از القاعده در شبه جزیره عرب توسط نیروهای امنیتی یمن دستگیر شد. روزنامه وابسته به القاعده در شبه‌جزیره عربف دستگیری او را محکوم کرده و خواستار آزادی او شد.

  برعود (متولد 1956) مدیریت موسسه خیریه الرحمه را بر عهده دارد که از شاخه القاعده در شبه‌جزیره عرب، پشیبانی مالی می‌کند. این موسسه در فهرست تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار دارد. فوریه 2014 احمد علی برعود، مهمان افتخاری برنامه‌ای بود که توسط موسسه خیریه العید در استان حضرموت برگزار شد.

  احمد برعود هم هنگامی که در سال 2015 استان المکلا در تصرف القادعده قرار داشت، عضو شورای محلی حضرموت وابسته به القاعده در شبه جزیره عرب بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران