.
.
.

اردوغان پس از ملاقات با ملک سلمان با امیر کویت دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه سفر منطقه‌ای خود که برای یافتن راه حلی جهت پایان دادن به اختلاف قطر با کشورهای عربی صورت گرفته، پس از سعودی وارد کویت شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در سفر به کویت با «صباح الاحمد جابر الصباح» امیر این کشور و برخی مقامات این کشور دیدار و گفتگو کرد.

قرار است رئیس جمهوری ترکیه پس از دیدار با امیر کویت به دوحه سفر کند.

روز گذشته رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در کاخ «السلام» در جده با ملک سلمان پادشاه سعودی در باره اختلاف کشورهای عربی با قطر دیدار و گفتگو کرد.

روابط میان دو کشور برادر وتحولات منطقه و موضوع مبارزه با تروریسم محور گفتگوی رجب طیب اردوغان با رهبران کشورهای عربی بود.

رئیس جمهوری ترکیه امروز در دیدار با امیر کویت روابط دوجانبه و راهکارهای تقویت آن را مورد بحث و بررسی قرار دادند. بررسی موضوعات دارای اهمیت مشترک و تحولات منطقه از دیگر محورهای مذاکرات اردوغان و امیر کویت اعلام شده است.

اردوغان روز یکشنبه در اولین مقصد از سفر دوره ای خود به چند کشور عربی خلیج برای میانجی‌گری وارد جده شد و با پادشاه سعودی گفتگو کرد.

اردوغان پیش از سفر به کشورهای عربی در توییتر خود نوشت:«اختلافات باید به روش مسالمت آمیز حل شود وادامه اختلاف ها به سود هیچ کدام ازکشورهای عربی نیست».

مولود چاوش‌اوغلو وزیر خارجه، نهاد زیبکچی وزیر اقتصاد، برات آلبایراک وزیر انرژی و منابع طبیعی، نورالدین جانیکلی وزیر دفاع، خلوصی آکار رئیس ستاد مشترک ارتش، حاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات ملی ترکیه و امینه اردوغان همسر رئیس جمهوری ترکیه نیز در این سفر اردوغان را همراهی می کنند.

تلاش برای حل بحران قطر، یکی از اهداف مهم سفر دوره ای اردوغان به شمار می آید.