.
.
.

سیسی: آنها که از برادری سخن می‌گویند، از تروریسم حمایت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری مصر روز شنبه 22 ژوئیه 2017 با اشاره غیرمستقیم به قطر گفت که آنها که از برادری سخن می‌گویند، از تروریسم حمایت می‌کنند.

رئیس‌جمهوری مصر که به مناسب افتتاح پایگاه نظامی محمد نجیب، فارغ‌التحصیلی دوره جدیدی از افسران نظامی و همچنین شصت و پنجمین سالروز انقلاب 23 ژوئیه سخن می‌گفت در اشاره‌ای غیرمستقیم به قطر، گفت: « آنها که از برادری سخن می‌گویند، از تروریسم حمایت می‌کنند.»

او افزود: «تروریسم موضوع پیچیده‌ای است که زوایای متعددی دارد و مهم‌ترین آنها که صبر همگان را به سر آورده، نقش دولت‌ها در حمایت و تامین مالی تروریسم است. نمی‌توان تنها از طریق رویارویی میدانی با تروریسم مقابله کرد، در حالی که از نقش شبکه‌ای که تروریسم را تامین مالی و لجستیکی کرده و اندیشه‌های آن را در رسانه‌ها ترویج می‌کند، غافل شد.»

رئیس‌جمهوری مصر در ادامه گفت: «نمی‌توان کسی با میلیاردها دلار از تروریسم حمایت می‌کند را بخشید. آنها شهروندان ما را می‌کشد و همزمان از حقوق برادری و همسایگی دم می‌زنند. خون بیگناهان بسیار با ارزش است و آنچه انجام می‌دهید بی‌پاسخ نمی‌ماند.»

عبدالفتاح السیسی تاکید کرد: «علیرغم دشواری‌های فراوان، ما هیچگاه تروریسم را به عنوان بهانه‌ای برای از کار انداختن چرخ زندگی جامعه به کار نگرفته و نخواهیم گرفت. هیچ‌گاه تروریسم را بهانه‌ای برای عدم استمرار بهبود و اصلاح اوضاع اقتصادی و دستیابی به توسعه به کار نمی گیریم. تروریسم برای ما انگیزه مضاعف خواهد بود تا همزمان در همه زمینه‌ها تلاش بیشتری بکنیم.»