.
.
.

ترکیه: قطع همکاری آلمان تاثیری بر صنایع دفاعی ما ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال اعلام تصمیم دولت آلمان مبنی بر متوقف کردن پروژه‌های نظامی مشترک خود با ترکیه، اسماعیل دمیر، معاون سازمان صنایع دفاعی ترکیه روز شنبه 22 ژوئیه 2017 تاکید کرد، قطع همکاری از سوی آلمان در زمینه تولید تسلیحات ترکیه بی‌تاثیر خواهد بود و مبتکران این کشور راه خود را با انگیزه بیشتری ادامه می‌دهیم.

به گزارش آناتولی، دمیر در واکنش به اخباری مبنی قطع همکاری های آلمان در زمینه تولید تسلیحات با کشور گفت: «چنین تصمیمی ممکن است سرعت برخی پروژه ها را کاهش دهد ولی بر نتیجه آن بی تاثیر است و ما راه خود را با انگیزه بیشتری ادامه می دهیم.»

روز پنجشنبه 20 ژوئیه، روزنامه‌های آلمان به نقل از زیگمار گابریل قائم‌ مقام صدراعظم و وزیر خارجه آلمان، نوشتند که دولت آلمان در واکنش به دستگیری روزنامه‌نگاران و مدافعان آلمانی حقوق بشر در ترکیه، سیاست خود در برابر این کشور را مورد بازنگری اساسی قرار می‌دهد.

روز جمعه 21 ژوئیه نیز روزنامه های «دی ولت» و «بیلد» آلمان نوشتند که برلین در چارچوب همین سیاست پروژه‌های نظامی مشترک خود با ترکیه را نیز متوقف کرده است.

گابریل روز جمعه به شهروندان آلمان هشدار داد که در سفر به ترکیه خویشتن‌دار باشند، زیرا ممکن است در این کشور به بهانه‌های گوناگون بازداشت شوند.

اوایل ماه ژوئیه امسال، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مصاحبه‌ای با سردبیر روزنامه آلمانی «دی تسایت» تصریح کرده بود که در حال حاضر 29 شهروند آلمانی ترک‌تبار به اتهام همکاری با گروه‌های "تروریستی" در زندان‌های ترکیه بسر می‌برند.

رسانه‌های آلمان طی روزهای گذشته گزارش‌هایی درخصوص به تعلیق درآمدن همکاری آلمان با ترکیه در زمینه همکاری تسلیحاتی و تجدید نظر برلین در برخی از پروژه‌های مشترک نظامی بین دو کشور خبر دادند.