.
.
.

امارات: فشار بحران روی قطر در حال نتیجه دادن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی اعلام کرد که فشار بحران روی قطر در حال نتیجه دادن است.

انور قرقاش در توئیتی نوشت اصلاح قانون تروریسم قطر یک گام مثبت برای مقابله با فهرست افراد تحت تعقیب است.

شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی، امیر قطر روز پنج‌شنبه 20 ژوئیه 2017 با صدور دستوری برای اصلاح مواد مربوط به تعریف تروریسم و موارد مربوط به آن و صدور دستور اجرای این قانون پس از انتشار در جراید رسمی، نشان داد در حال پاسخگویی مستقیم به مطالباتی است که پیش از این کشورهای پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، جمهوری عربی مصر و پادشاهی بحرین با هدف یافتن راه‌حلی برای بحران قطر ارائه کرده بودند.

اصلاح قانون مربوط به تروریسم در قطر شامل بازتعریف تروریسم، جرائم، اقدامات، گروه‌های تروریستی، بلوکه کردن حساب‌ها و تامین مالی تروریسم و همچنین به روزرسانی دو فهرست ملی افراد و گروه‌های تروریستی است. در این اصلاحیه همچنین شامل اقدامات مرتبط به افزودن افراد و گروه‌ها به دو فهرست ملی مرتبط با تروریسم در قطر و تضمین حق افراد و نهادهای مرتبط برای اعتراض در دادگاه استیناف است.

این تصمیم قطر، یک روز پس از امضای توافقنامه‌ای میان واشنگتن و دوحه در زمینه مبارزه با تروریسم اعلام شد.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات آمریکایی گزارش کرد واشنگتن طی روزهای آینده کارمندانی را در دادستان به طور دائم مستقر خواهد کرد.

پس از امضای این توافقنامه میان دوحه و واشنگتن، خبرهایی از دستگیری برخی افراد در دوحه و همچنین تحت نظر گرفتن برخی افراد دیگر، منتشر شد.