.
.
.

ارتش یمن از طریق صرواح به سمت صنعاء پیشروی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت ملی این کشور توانستند پس از درگیری‌های موفقیت‌آمیز با حوثی‌های در منطقه منطقه صرواح در استان مارب، از طریق این منطقه وارد استان صنعاء شود.

منابع نظامی یمن گزارش کردند که نیروهای حامی دولت قانونی این کشور با عبور از مناطق واقع میان استان‌های مارب و صنعاء، وارد منطقه خولان در بخش شرقی استان صنعاء شده‌اند. نقاطی که در حد فاصل صرواح و صنعاء واقع شده‌اند نیز در تیررس نیروهای ارتش ملی یمن قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی نیز اعلام کردند چهار تن از فرماندهان میدانی آن در نبردهای صرواح کشته شده‌اند. این چهار نفر که از اعضای قبایل خولان بوده، محمد صالح الباردة، علي بن علي أحمد محمد العسيلي ملقب بأبو نجيب، حزام صالح الباردة ملقب بأبو صالح و نوح محمد أحمد علي الباردة الملقب أبو سام نام داشته‌اند.

پیش از این کتمان خبر کشته شدن این چهار فرمانده میدانی که از اعضای قبایل محلی بوده‌اند، موجی از ناامیدی و از دست رفتن انگیزه را میان پیکارجویانی که از برخی قبایل به حوثی‌‌ها پیوسته بودند را در پی داشت. در پی این اتفاق قبایل یمنی از ارسال جوانان خود برای نبرد در صفوف حوثی‌ها خودداری خواهند کرد.

حوثی‌ها از مدت‌ها پیش سیاست کتمان و عدم اعلام کشته شدن نیروهای خود در جبهه‌های مختلف را در دستور کار خود قرار داده تا انگیزه نیروهای خود را حفظ کند و مانع فرار دسته‌جمعی آنها شود. پیش از این فرار دسته‌جمعی پیکارجویان حوثی بارها در جبهه‌های مختلف رخ داده بود. در آخرین مورد تعدادی زیادی از حوثی‌ها در جبهه صرواح در غرب مارب از میدان‌های نبرد گریختند.

محمد علی المقدشی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح یمن در این‌باره گفت: « پس از تحمل خسارات جانی بی‌شمار، حوثی‌ها به اعدام دسته‌جمعی پیکارجویان فراری که از جبهه‌های منطقه المخدره گریخته بودند، روی آورده‌اند.»