فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر مشاور در امور خارجه امارات: بانک مرکزی قطر از عملیات تروریستی پشتیبانی مالی کرده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  انور قرقاش، وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجه روز دوشنبه 17 ژوئیه 2017 در یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن گفت، قطر در حالی که به کشورهای همسایه‌اش تعدی می‌کند، از آزادی‌های بیان سخن می‌گوید.

  وی گفت قطر بارها به دلیل روابطی که با ایران دارد باعث ایجاد مشکلاتی برای کشورهای همسایه خود شده است.

  وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجه، تاکید کرد که دولت امارات به شدت مراقب رفتار و عملکرد گروههای تروریستی بوده و اقدامات مهمی را به اجرا گذاشته است

  قرقاش در این کنفراس خبری گفت:«دوحه از تروریست‌ها در لیبی، سوریه و دیگر کشورها حمایت کرد و این کشور در واقع در اردوی تروریست‌ها قرار گرفته است».

  وی افزود: «قطر به گروههای تروریستی همجون "جبهه النصره" که یک گروه تروریستی و خطر بزرگی برای ثبات وامنیت منطقه است را کمک مالی کرده است".

  وزیر مشاور اماراتی با اشاره به اوضاع سوریه گفت:«سوری‌ها امروز خود را میان دو گزینه تروریسم یا رژیم اسد می‌بینند».

  قرقاش با اشاره به تامین مالی سازمان های تروریستی از سوی بانک مرکزی قطر، گفت :«دوحه میلیاردها دلار به صورت نقدی به عنوان «فدیه» برای آزادی برخی افراد به تروریست‌ها پرداخت کرده است».

  وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجه اظهار داشت :« قطر ابراز وجودش را در حمایت از جنبش‌های افراطی و سازمان‌های تروریستی یافته بود و سال‌های متمادی این سیاست را دنبال کرده واکنون حاضر نیست آن را تغییر دهد. دوحه به تمام تعهدات خود در ارتباط با مسئله مبارزه با تروریسم در قبال جامعه بین المللی و کشورهای عربی پایبند نبوده و در این زمینهمتعهد نبوده است».

  وی افزود :« دوحه به دلیل اتخاذ چنین سیاستی از موفقیت کنفرانس مبارزه با تروریسم که در ریاض برگزار شد، به خشم آمد».

  وزیرقرقاش گفت:«ما با اقداماتی که علیه قطر در نظر گرفتیم می خواستیم دوحه را اعمال خودش آگاه کنیم و برای بحران منطقه ای راه‌حلی بیابیم».

  وی افزود :«قطر علاقمند به پایان دادن بحران از طریق گفتگو و مذاکره نیست به همین دلیل اقدام به درز دادن خواسته‌های 13 گانه کشورهای عربی کرد».

  وی گفت:«شاید در آینده ناچار شویم از طریق قانونی با قطر برخورد کنیم زیرا دیگر به دوحه هیچگونه اعتمادی نداریم به خصوص پس از نقض معاهده امنیتی ریاض با این کشور».

  وی افزود:« ما خواستار راه حلی هستیم که نظارت بین المللی بر رفتارهای دوحه بخشی از آن باشد».

  وی در پایان گفت:« پایان دادن به بحران با دوحه به خردمندی و عقلانیت حاکمان قطر دارد. ما انتظار دارشتیم خاندان حاکم بر قطر با شخصی که این سیاست را در پیش گرفته است صحبت می کردند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران