فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات: راه حل بحران با قطر باید منطقه‌ای و با نظارت سازمان ملل باشد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی روز دوشنبه 17 ژوئیه 2017 گفت که راه حل بحران با قطر باید از طریق کشورهای منطقه و با نظارت سازمان ملل حل و فصل شود.

  قرقاش گفت:«فشارهایی که بر دوحه وارد می‌شود به تریج نتایج خود را می‌د‌هد.

  وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت:«راه حل بحران با دوحه باید منطقه ای و با نظارت جامعه جهانی باشد. باید از قطر تعهد گرفته شود که چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم نباید از اندیشه و گفتمان تروریسم حمایت کند».

  در همین حال ژان ایوز لو دریان وزیر امور خارجه فرانسه سفر خلیجی خود را با ملاقات با محمد بن زاید ولیعهد امارات به پایان رساند.

  او تاکید کرد باید اطمینان حاصل شود که قطر دیگر به شکل رسمی یا غیر رسمی از اندیشه‌های تروریستی حمایت نمی‌کند.

  انور قرقاش در چهارچوب تلاش‌های بین‌المللی برای یافتن راه‌حلی برای بحران قطر به لندن سفر کرده است. همزمان با سفر وزیر مشاور امارات متحده عربی در امور خارجه به اروپا، وزیر امور خارجه فرانسه نیز به منطقه سفر کرد.

  گفتنی است که وزیر خارجه فرانسه روز شنبه 15 ژوئیه در ابتدای سفر خلیجی خود به دوحه پایتخت قطر سفر کرد و در یک نشست خبری مشترک با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر بر ضرورت مقابله با گروه‌های تروریستی تاکید کرد.

  وزیر امور خارجه فرانسه در این نشست خبری افزود: «ما باید با تروریسم مقابله کنیم و همپیمانان ما نیز برای برای تحقق این موضوع بکوشند.»

  وزیر خارجه فرانسه با امیر کویت که طی این مدت نقش میانجی میان قطر و 4 کشور عربی را به ایفا می کند نیز ملاقات کرد.

  فرانسه پیشتر اعلام کده بود که از تلاش های کویت برای حل بحران قط با کشورهای عربی حمایت خواهد کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران