فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مخالفان سوری: ادعای روسیه مبنی بر دادن امتیاز به مخالفان اسد یک فریب رسانه‌ای است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ریاض حجاب، هماهنگ کننده هیئت عالی مذاکرات اپوزیسیون سوریه روز یکشنبه 16 ژوئیه 2017 گفت که ادعای روسیه به اعطای امتیاز به مخالفان سوری یک فریب رسانه‌ای است وهیچ امتیازی به ویژه در باره کنار رفتن اسد و وابستگان او از قدرت به دلیل ارتکاب جنایت‌ها علیه مردم سوریه، که به عنوان شرط اول هر گونه تغییر و تحول در سوریه هنوز امتیازی ذر این زمینه داده نشده است.

  به گزارش العربیه، هماهنگ کننده هیئت مذاکرات سوریه در صفحه رسمی توییتر خود نوشت: «ادعای سفیر روسیه در ژنو در باره اعطای امتیاز به مخالفان سوری در مذاکرات اخیر یک «فریب رسانه‌ای» بیش نیست و در واقع خلاف مصداقیت و عملکرد حرفه‌ای در امور دیپلماسی است».

  ریاض حجاب گفت: «سوری‌ها موضع خود را در قبال اسد و وابستگانش را اعلام کردند و هیچونه عقب نشینی از موضع کنار رفتن اسد از قدرت را در مذاکرات قبول نخواهند کرد و هیئت مذاکره کننده نیز این حق را ندارد که از خواست مشروع و اساسی مردم سوریه عقب نشینی کند».

  قرار است دور جدید مذاکرات صلح سوریه در سپتامبر آینده برگزار شود. روز گذشته دی مستورا اعلام کرد که پیشرفت‌هایی در مذاکرات دور هفتم داشته ایم.

  رژیم سوریه و مخالفان اسد روز دوشنبه گذشته برای هفتمین بار با نظارت سازمان ملل متحد درباره برقراری صلح در سوریه در گرد هم آمدند.

  دی مستورا گفت که در پایان دور هفتم مجموعه از کشورهای تاثیر گذار در بحران سوریه به عنوان گروه ارتباط برای ادامه گفتگوها تشکیل شد.

  وی تاکید کرد که هر کدام از طرف‌های متخاصم که غیر نظامیان را هدف قرار دهد تحت تعقیب و پیگرد قانونی سازمان ملل و شورای امنیت قرار خواهد گرفت.

  دی مستورا اظهار داشت:اکنون نجات سوریه از تروریسم از اولویت‌های اساسی جامعه بین المللی است.

  گفتنی است که دور هفتم مذاکرات ژنو درباره تدوین قانون اساسی جدید، حکومت انتقالی، برگزاری انتخابات و مبارزه با تروریسم بود که چهار روز به طول انجامید. دور ششم مذاکرات نیز در ماه مه با کمی پیشرفت به پایان رسید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران