فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • قاهره.. یک کشته و ده‌ها زخمی در درگیری‌ها با پلیس

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خبرگزاری الشرق الاوسط مصر گزارش کرد که روز یکشنبه 16 ژوئیه، درگیری‌هایی میان نیروهای پلیس و ساکنان جزیریه‌ای در منطقه نیل قاهره روی داد که به کشته شدن یک تن و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر انجامید.

  بنا بر این گزارش، محمد عبدالمعبود یکی از ساکنان جزیره الورقاء گفت دو تن از زخمی‌ها زن هستند که یکی از آن‌ها، هدف اصابت تیری پلاستیکی از ناحیه سینه قرار گرفته است.

  این گزارش افزوده، نیروهای پلیس به جزیره رفتند تا «برخی از ساخت و سازهای صورت گرفته بر روی یک زمین دولتی را از میان ببرند» که این اقدام به درگیری با سکنان انجامید.

  این گزارش ادامه داد 28 نیروی پلیس نیز هدف اصابت گلوله پلاستیکی قرار گرفتند.

  رسانه‌های محلی عکس‌هایی از شلیک گاز اشکاور توسط نیروهای پلیس منتشر کردند.

  وزارت کشور مصر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «در چارچوب اقدام‌های نیروهای امنیتی برای تخریب ساخت و سازهای صورت گرفته بر روی زمین‌های دولتی، یورشی بزرگ با مشارکت نیروهای امنیتی منطقه الجیزه، نیروهای حامی قانون و نهادهای مربوطه برای تخریب ساخت و سازهای غیرقانونی صورت گرفته در جزیره الوراق صورت گرفت».

  این بیانیه افزود: «نیروهای امنیتی با تجمع شماری از افرادی مواجه شد که اقدام به دخل و تصرف غیر قانونی در املاک دولت کرده بودند. آن‌ها اقدام به حمله به نیروهای امنیتی با استفاده از شلیک گلوله‌های پلاستیکی و سنگ کردند، مساله‌ای که باعث شد نیروهای امنیتی اقدام به شلیک گاز اشکاور برای متفرق کردن تجمع کنندگان کند».

  بنا بر این بیانیه «این درگیری‌ها به زخمی شدن 31 تن از نیروهای پلیس انجامید که 8 تن از آن‌ها افسر، 11 تن نیرو و 12 تن سرباز هستند. همگی این افراد برای درمان به بیمارستان منتقل شدند».

  الوراق جزیره‌های مصری واقع در بخش الجیزه رود نیل است. در دولت محمد حسنی مبارک رئیس جمهوری اسبق مصر، دولت تلاش کرد منطقه جیزه را با توجه به موقعیت برجسته‌اش، به منطقه‌ای گردشگری تبدیل کند.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران