فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • عراق: ابوبکر بغدادی کشته نشده بلکه خارج از رقه در سوریه مخفی شده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ابوعلی البصری، مدیر کل بخش اطلاعات و مبارزه با تروریسم، در وزارت کشور عراق، روز یکشنبه 16 ژوئیه 2017، مرگ ابوبکر بغدادی خلیفه خود‌خوانده داعش را رد کرد.

  البصری گفت بر اساس اطلاعات دقیقی که به بخش اطلاعات و مبارزه با تروریسم عراق رسیده است رهبر داعش در جایی خارج از شهر «رقة» در سوریه، مخفی شده است.

  مدیر کل بخش اطلاعات و مبارزه با تروریسم گفت: «عراق بیش از هر کشور به دنبال اطلاعات و ردیابی تحرکات ابوبکر بغدادی است، از این رو اطلاعاتی که ما در اختیار داریم از دیگران دقیق‌تر است».

  البصری افزود: «بر اساس رصدها و اطلاعات دقیق به دست آمده از تحرکات البغدادی در سرویس‌های اطلاعاتی بین‌المللی و عربی، بخش اطلاعات وزارت کشور عراق، خبر مرگ سرکرده داعش را رد می‌کند».

  البصری تاکید کرد: «پس از آزادسازی موصل، این واقعیت کشف شد که توانمندی‌های تروریست‌های داعش صرفا عراق و کشورهای منطقه را تهدید نمی‌کند بلکه طرح‌ها و آموزش‌های آن با هدف سیطره بر بسیاری از مناطق در جهان ادامه داشت».

  گفتنی است که پیش از نفی خبر کشته شدن رهبر داعش از سوی وزارت کشور عراق، جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده، خبر مرگ ابوبکر بغدادی را رد یا تایید نکرد. متیس گفت، اطلاع دقیق و قابل اعتمادی که مرگ البغدادی را ثابت کند در دست ندارد.

  البصری افزود:«پس از شکست‌های اخیر داعش در عراق و به طور مشخص در موصل و سوریه، بعید نیست که برخی شهرهای جهان، هدف حملات تروریستی این گروه قرار گیرد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران