فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر امور خارجه فرانسه از قطر راهی سعودی شد

  منبع: دبی- العربیه فارسی

  ژان ایوز لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه که به قصد مشارکت در یافتن راه‌حلی برای بحران قطر به دوحه سفر کرده بود، روز شنبه 15 ژوئیه راهی جده شد.

  به گزارش العربیة، وزیر امور خارجه فرانسه در دیدار با عادل الجبیر، همتای سعودی‌اش ضمن تاکید بر ضرورت مقابله با تامین مالی تروریسم، درباره بحران قطر و راه‌های پیش رو برای حل این بحران گفتگو و تبادل نظر کرد.

  ژان ایوز لو دریان شنبه 15 ژوئیه در یک نشست خبری مشترک با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر که در دوحه برگزار شد، بر ضرورت مقابله با گروه‌های تروریستی تاکید کرده بود.

  وزیر امور خارجه فرانسه در این نشست خبری افزود: «ما باید با تروریسم مقابله کنیم و همپیمانان ما نیز برای برای تحقق این موضوع بکوشند.»

  او در ادامه گفت: «فرانسه درباره بالا گرفتن تنش میان قطر و همسایگانش نگران است. فرانسه از تلاش‌های میانجی‌گرانه کویت حمایت کرده و همه اطراف بحران را به گفتگو دعوت می‌کند.»

  به گفته وزیر امور خارجه فرانسه، قطر آماده مشارکت در گفتگوهای سازنده برای حل بحران است. او همچنین گفت: «از تلاش‌های رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا برای یافتن راه حلی برای این بحران نیز قدردانی می‌کنیم. بحران قطر به سود هیچ کس نیست.»

  از سوی دیگر، وزیر امور خارجه قطر نیز گفت: «به حمایت فرانسه از تلاش‌های میانجی‌گرانه کویت امیدواریم. تلاش‌های مبارزه با تروریسم باید به صورت گروهی انجام شود.»

  ژان ایوز لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه، سفر خلیجی خود را روز شنبه 15 ژوئیه از قطر آغاز کرد. او پس از آن به پادشاهی عربی سعودی، کویت و امارات متحده عربی خواهد رفت تا بتواند نقشی در یافتن راه‌حلی برای بحران قطر ایفا کند. پیش از لو دریان، همتایان آمریکایی، آلمانی و بریتانیایی او نیز با سفر به منطقه تلاش‌ کرده بودند به حل بحران قطر کمک کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران