فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • بررسی تلاش‌های مبارزه با تروریسم در دیدار ولی‌عهد سعودی و وزیر خارجه فرانسه

  لو دریان: امیدواریم بتوانیم در تحقق چشم‌انداز سعودی 2030 با این کشور همکاری کنیم

  منبع: دبی- العربیه فارسی

  شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولی‌عهد پادشاهی سعودی، روز شنبه 15 ژوئیه 2017 وزیر امور خارجه فرانسه را که به جده سفر کرده، به حضور پذیرفت و با او درباره تلاش‌های صورت گرفته برای مقابله با تروریسم گفتگو و تبادل نظر کرد.

  به گزارش العربیة ژان ایوز لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه که به قصد مشارکت در یافتن راه‌حلی برای بحران قطر به دوحه سفر کرده بود، روز شنبه 15 ژوئیه راهی جده شد و با مقامات سعودی درباره تلاش‌های صورت گرفته در زمینه مقابله با تروریسم و بنیادگرایی، تامین مالی گروه‌های تروریستی و همچنین روابط دوجانبه فرانسه و سعودی گفتگو کرد.

  لو دریان در کنفرانس خبری مشترک با عادل الجبیر، وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، درباره دیدار با شاهزاده محمد بن سلمان گفت که این دیدار چرخ همکاری‌های سعودی فرانسه را به حرکت در خواهد آورد.

  او افزود: « امیدواریم بتوانیم در تحقق چشم‌انداز سعودی 2030 با این کشور همکاری کنیم.»

  ژان ایوز لو دریان که پیش از جده، به دوحه پایتخت قطر سفر کرده بود، روز شنبه 15 ژوئیه در یک نشست خبری مشترک با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل‌ثانی، وزیر امور خارجه قطر بر ضرورت مقابله با گروه‌های تروریستی تاکید کرده بود.

  وزیر امور خارجه فرانسه در این نشست خبری افزود: «ما باید با تروریسم مقابله کنیم و همپیمانان ما نیز برای برای تحقق این موضوع بکوشند.»

  ژان ایوز لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه، سفر خلیجی خود را روز شنبه 15 ژوئیه از قطر آغاز کرد. او پس از آن به پادشاهی عربی سعودی، کویت و امارات متحده عربی خواهد رفت تا بتواند نقشی در یافتن راه‌حلی برای بحران قطر ایفا کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران