.
.
.

4 کشور: با جدیت تمام مبارزه قطر با تروریسم را زیر نظر خواهیم داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

چهار کشور سعودی، مصر، امارات و بحرین شامگاه سه‌شنبه 11 ژوئیه با صدور بیانیه مشترکی تاکید کردند که توافقنامه امضا شده توسط واشینگتن و دوحه در پاسخ به خواسته‌های این چهار کشور صورت گرفته اما کشورهایی که قطر را بایکوت کرده‌اند بر این باورند که این توافق‌نامه «گامی غیر کافی است و آن را زیر نظر خواهند داشت».

به گزارش العربیه، چهار کشور یادشده تاکید کردند که «فعالیت‌های دوحه در حمایت از تروریسم باید کاملا متوقف شود» و افزودند که «بدون مقررات قاطع نمی‌توان به تعهدات دوحه اطمینان کرد»، زیرا «قطر همواره قراردها و تعهدات خود را نقض کرده است».

بیانیه مشترک چهار کشور در ادامه یادآوری کرد که «اقدامات کنونی علیه قطر تا اجرای همه خواسته‌ها پابرجا خواهد ماند»، زیرا این اقدامات در واکنش به حمایت قطر از تروریسم و تامین مالی آن اتخاذ شده است.

چهار کشور سعودی، مصر، امارات و بحرین در بیانیه خود خاطرنشان کردند «خواسته‌های ما از قطر عادلانه و مشروع است».

چهار کشور ضمن قدردانی از تلاش‌های واشینگتن جهت مبارزه با تروریسم و منابع مالی آن تاکید کردند که «اجلاس سران اسلامی-آمریکای موضعی قاطع را در مواجهه با تروریسم رقم زد».

7 کشور عربی و در راس آن‌ها سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر، تمام روابط خود را با قطر قطع کرده‌اند. این کشورها در بیانیه‌های جداگانه‌ای، قطر را به پشیتبانی از تروریسم متهم کردند.