.
.
.

پرچم حزب‌الله بر دوش یکی از «تروریست‌های» اعدام شده در سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تصویری از یکی از محکومان حملات تروریستی در سعودی که سه‌شنبه 11 ژوئیه اعدام شد منتشر شده، در حالی که شال حزب‌الله لبنان را بر دوش خود آویخته است.

سعودی روز سه‌شنبه 4 محکوم حملات تروریستی را اعدام کرد که «برای بر هم زدن امنیت کشور اقدام کرده و هنگام انجام وظیفه نیروهای امنیتی، به سمت آن‌ها آتش گشودند».

محکومان، زاهر عبدالرحیم حسین البصری، یوسف علی عبدالله المشخیص، مهدی محمد حسن الصایغ و امجد ناجی حسن آل امعیبد نام دارند که همگی سعودی هستند.

حمود الزیادی کارشناس مسائل تروریستی و گروه‌های تندرو، عکس یکی از این محکومان فعالیت‌های تروریستی را که حکم قصاص در حقشان اجرا شده، منتشر کرد در حالی که شالی با آرم گروه حزب‌الله لبنان به گردن آویخته است. او از وجود اطلاعاتی پرده برداشت که «حاکی از تماس‌هایی میان گروه تروریستی حزب‌الله لبنان و برخی گروه‌هایی است که در سعودی و بحرین فعالیت دارند». او خاطرنشان کرد که این گروه‌ها از جریانی فرقه‌ای پیروی می‌کنند که در منطقه فعال است.

ارتباط با حزب‌الله

الزیادی در مصاحبه با «العربیه.نت» گفت: «این گروه‌ها که در القطیف فعالیت دارند، در سال‌های گذشته برای اقدام‌های تروریستی در سعودی و بحرین، آموزش داده شده‌اند». او افزود که این گروه‌ها «ارتباطی سازمانی و عملیاتی» با حزب‌الله لبنان و گردان‌های حزب‌الله عراق دارند؛ «به گونه‌ای که برخی اعضای این گروه‌ها، به بهانه زیارت مراقد دینی، به عراق می‌روند، و آن‌جا تحت آموزش قرار می‌گیرند. این اتفاق در سه سال گذشته بارها تکرار شد. پس از آن به سعودی و بحرین باز می‌گردند، تا اقدام به ایجاد فتنه و اجرای عملیات آدم ربایی و قتل کنند؛ به ویژه پس از آن چیزی که بهار عربی نامیده شد، تلاش شد تا از هیجان موجود در جهان عرب استفاده شده و تظاهراتی برای تحریک اهالی و ساکنان قطیف و بحرین برگزار شده تا از آن بهره برداری فرقه‌ای شود. آن‌ها به بهانه مطالبه حقوق مردم، اقدام به تشویق مردم برای اقدام علیه وطن‌های خود کردند و در همان هنگام، عملیاتی تروریستی حتی علیه هم مذهبی‌های خود انجام دادند».

درباره عبدالله الجیرانی قاضی ربوده شده در القطیف، الزیادی گفت که وزارت کشور سعودی پیش از آن از هویت مجموعه مرتبط با این اقدام، پرده برداشته بود. او افزود: «این گروه‌ها چه از نظر تشکیلاتی و چه خانوادگی، با یکدیگر ارتباط دارند».

الزیادی ادامه داد: «تا کنون اطلاعاتی درباره زنده بودن این قاضی یا کشته شدنش، در دست نیست(...) معتقدم در تلاش برای باج گیری از دولت، تا کنون از او در مکانی مخفی نگاهداری می‌کنند».

او یاآورد شکه حزب‌الله عراق، «این افراد تندرو را برای بسیج کردن نیرو، مقاومت در برابر نیروهای امنیتی و حمله به آن‌ها، آموزش می‌دهد».

قطر و پشتیبانی از تروریسم

درباره ارتباط قطر با این‌گروه‌های تندرو در قطیف و بحرین، الزیادی گفت که مقام‌های قطری، ارتباط نزدیکی «با گروه‌های تروریستی سنی و شیعه در منطقه دارند و این را اسناد کشف شده از محکومیت سال‌های گذشته اقدام‌های قطر توسط چهار کشور بایکوت کننده آن (سعودی، امارات، بحرین و مصر) به خوبی نشان می‌دهد».

الزیادی بر روابط خوب میان مقام‌های قطری و حزب‌الله لبنان که عامل محرک همه گروه‌های تندروی شیعه است، تاکید کرد و گفت: «حزب‌الله است که این هسته‌های تروریستی را مدیریت می‌کند. همچنین با گروه‌های تندروی شیعه در عراق ارتباط دارد».

او ادامه داد: «شاهد آن بودیم که در ماه‌های گذشت، دولت عراق از صدها میلیون دلاری پرده براشت که بدون اطلاعاش با هواپیمای به عراق انتقال داده شد. برنامه این انتقال پول را حزب‌الله لبنان ریخته بود تا در اختیار حزب‌الله عراق قرار گیرد و قطری‌های ربوده شده را آزاد کند. این بخشی از کمک رسانی به این گروه‌های تندرو است که از هسته‌های تروریست تندرو در سعودی و بحرین پشتیبانی می‌کنند».