.
.
.

نماینده سازمان ملل خواستار بررسی از سرگیری پروازها به فرودگاه پایتخت یمن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل متحد در امور یمن با بیان این‌که که اوضاع انسانی در این کشور، فاجعه‌بارتر می‌شود، خواستار بررسی از سر گیری پروازها به صنعا پایتخت یمن شد.

به گزارش العربیه، ولد الشیخ احمد که چهارشنبه 12 ژوئیه برای جلسه ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره یمن سخن می‌گفت، اظهار کرد که حدود 20 میلیون تن در این کشور از بحرانی چند بعدی، رنج می‌برند.

او یادآور شد که بمباران‌ بی هدف تعز، بر شمار قربانیان جنگ افزود.

شایان ذکر است که تعز، از ماه‌‎ها پیش در محاصره شبه‌نظامیان حوثی و متحدانشان، نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن قرار دارد و توسط آن‌ها بمباران می‌شود.

اسماعیل ولد الشیخ احمد همچنین خواستار بررسی از سر گیری پروازهای هوایی ویژه بیماران به صنعا شد.

مدتی پس از آن‌که مناطق وسیعی از یمن از جمله صنعا به تصرف حوثی‌ها و متحدانشان در‌آمد، ائتلاف عربی پروازها به صنعا را متوقف کرد.

نمانیده سازمان ملل متحد در سخنان خود یادآور شد که تا کنون بیش از 1700 تن در یمن به دلیل وبا جان خود را از دست داده‌اند. او از کمک‌های سعودی برای جلوگیری از انتشار بیشتر وبا، قدردانی کرد.

او همچنین تاکید کرد که تمام طرف‌های جنگ، باید به قوانین بین‌المللی احترام بگذارند.

جامعه جهانی، دولت عبدربه منصور هادی را که به طور موقت در عدن مستقر است، دولتی قانونی می‌داند. حوثی‌ها که از حمایت نظام ایران برخوردارند، در تحرکی نظامی تلاش داشتند کنترل کل یمن را در دست گیرند.