.
.
.

داعش پس از شکست در موصل حضورش در "الامام غربی" را تقویت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک افسر ارتش عراق و اهالی روستایی در جنوب موصل گفتند که گروه داعش علیرغم از دست دادن پایگاه اصلی خود، حضورش را در مناطق مختلف این روستا با توسل به روش جنگ‌های چریکی تقویت کرده است.

این افسر عراقی در گفت‌وگو با خبرگزاری "رويترز" تاکید کرد که افراطگرایان با استفاده از زره‌پوش‌ و خمپاره‌انداز کنترل 75% روستای "الامام غربی" واقع در ساحل غربی رودخانه دجله در 70 کیلومتری جنوب موصل را در دست دارند و پیش‌بینی می‌شود نیروهای تقویتی به منطقه فرستاده شود.

داعش هفته گذشته به روستای "الامام غربی" حمله کرد.

پس از بیرون راندن داعش از پایگاه اصلی‌اش در شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق، حضور این گروه محدود به مناطق روستایی و صحرایی به ویژه در غرب و جنوب غربی شهر خواهد بود.

نیروهای عراقی 17 اکتبر 2016، عملیات بازپس‌گیری دومین شهر بزرگ عراق را آغاز کردند و بدین سان بزرگترین شکست برای داعش از زمان تصرف مناطق وسیعی از شمال عراق در حدود سه سال پیش، رقم خورد.

کنترل موصل همچنین گامی مهمی برای نیروهای نظامی عراق به شمار می‌آید که در تابستان سال 2014 با وجود برتری عددی و تجهیزاتی در مقابل داعش، شکست خوردند.

با وجود این‌که از دست دادن شهر، ضربه‌ای سنگین به داعش برای شمار می‌آید، اما به معنی پایان تهدیدی که این گروه ایجاد می‌کند نیست.

برخی پیش‌بینی‌ها می‌گوید که احتمالا داعش بیش از گذشته به بمب‌گذاری‌ و حملات انتحاری در مناطق مختلف عراق روی آورد.