.
.
.

دیدبان حقوق بشر سوریه: اطلاعاتی تایید شده از کشته شدن رهبر داعش در دست داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق بشر سوریه روز سه شنبه 11 ژوئیه 2017 اعلام کرد که اطلاعات تایید شده‌ای در دست دارد که ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه، اعلام کرد، فرماندهان ارشد داعش که در منطقه دیرالزورِ سوریه حضور دارند، روز سه‌شنبه خبر مرگ ابوبکر البغدادی را تأیید کرد اما این فرماندهان تاریخ مرگ وی و چگونگی آن را معلوم نکرده‌اند.

این در حالی است که وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون اعلام کرده که اطلاعات دقیق که مرگ ابوبکر البغدادی را تایید کند در دست ندارد.

پیشتر گزارش‌هایی از سوی روسیه و ایران در رابطه با احتمال کشته شدن ابوبکر بغدادی در اثر بمباران هوایی ارتش روسیه، منتشر شده بود. برخی از این گزارش‌ها بر احتمال کشته شدن ابوبکر بغدادی را به نسبت صد درصد تاکید کرده بودند.اما پنتاگون در همان زمان اعلام کرده بود که هنوز از کشته شدن ابوبکر البغدادی اطلاعاتی در دست ندارد.

وزارت دفاع روسیه یک ماه پیش اعلام کرده بود در بمبارانی که در حومه الرقه انجام داده، احتمالا ابوبکر البغدادی کشته شده است.

برخی سایت‌های عراقی از جمله سایت «سومر نیوز» نیز صبح سه شنبه خبرداده بود که گروه داعش با صدور بیانیه کوتاهی، کشته شدن ابوبکر البغدادی را تأیید کرده است.