فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اجرای احکام قصاص 4 نفر به جرم تروریسم در القطیف سعودی

  منبع: دبی-العربیه.نت، فارسی

  وزارت کشور پادشاهی عربی سعودی در بیانیه‌ای از اجرای احکام قصاص 4 محکوم به اعمال تروریستی در شهر القطیف این کشور خبر داد.

  وزارت کشور سعودی در بیانیه خود که شامگاه سه‌شنبه 11 ژوئیه منتشر شد افزود که چهار فرد محکوم پیشتر دست به عملیات تروریستی در قطیف از جمله کلانتری تاروت زده بودند.

  این محکومیان عبارتند که از زاهر عبد الرحيم حسين البصری، يوسف علی عبد الله المشيخص، مهدی محمد حسن الصايغ و امجد ناجی حسن آل امعيبد، همگی تبعه کشور سعودی هستند.

  بر اساس این بیانیه محکوم اول (البصری)، «ضمن خروج مسلحانه علیه ولی امر با استفاده از مسلسل بارها و در دفعات مختلف به کلانتری تاروت، نیروهای گشت پلیس حمله کرد و اقدام به رهگیری و ایمن‌سازی برای انجام عملیات تروریستی گروهی از تروریست‌ها به منظور حمله مسلحانه به کلانتری تاروت کرده، دست به اقدامات دیگر تروریستی زده بود».

  محکوم دوم (المشيخص)، «با خروج مسلحانه علیه ولی امر، اقدام به ایجاد ناامنی و اعمال آشوبگرانه با عضویت در یک گروه ترویستی کرد».

  بر اساس این بیان شخص سوم (الصايغ)، در پی «تلاش برای ایجاد ناامنی و هدف قرار دادن ماموران انتظامی و شلیک به سوی آنان در اثنای انجام ماموریت و چندین مورد پرتاب کوکتل مولوتف به سوی ماموران انتظامی و مقر دادگاه القطیف مجرم شناخته شد».

  محکوم چهارم (آل امعيبد)، به دنبال «خروج مسلحانه علیه ولی امر، اقدام به آشوبگری با عضویت در گروهی که طرح تیراندازی به سوی کلانتری تاروت را برنامه‌ریزی کرده ضمن بارها تمرین حمله با استفاده از مسلسل و کلت و منفجر کردن کبسول گاز در نزدیکی کلانتری مجرم شناخته شد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران