فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کویت پاسخ رسمی دوحه به درخواست‌های کشورهای بایکوت کننده قطر را تحویل گرفت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  قطر دوشنبه 3 ژوئیه به طور رسمی، پاسخ خود به فهرست درخواست‌های 13 بندی کشورهای بایکوت کننده را تسلیم کویت کرد.

  خبرگزاری دولتی کویت (کونا) گزارش داد که محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر امور خارجه قطر، صبح دوشنبه به کویت رسید.

  بنا بر این گزارش، وزیر امور خارجه حامل پیامی از شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر به شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت است.

  خبرگزاری کویت همچنین گزارش داد که این کشور، پاسخ قطر به کشورهای عربی که دوحه را به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند، تحویل گرفت.

  این در حالی است که کشورهای عربی و اسلامی که روابط خود با دولت قطر را قطع کرده‌اند، با درخواست امیر کویت برای اعطای مهلت 48 ساعته به قطر برای پاسخگویی به فهرست درخواست‌های ارائه شده، موافقت کردند.

  پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، جمهوری عربی مصر و پادشاهی بحرین روز دوشنبه 3 ژوئیه 2017 در بیانیه مشترکی اعلام کردند: «با توجه به تاکید حکومت قطر بر این موضوع که پاسخ رسمی خود به فهرست درخواست‌های ارائه شده را، روز دوشنبه در اختیار کویت قرار خواهد داد، با درخواست شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر دولت کویت برای تمدید مهلت ارائه شده به دولت قطر به مدت 48 ساعت موافقت می‌شود. پاسخ چهار کشور نیز پس از مطالعه پاسخ دولت قطر و بررسی مقدار پاسخگویی این کشور به فهرست درخواست‌ها، ارائه خواهد شد».

  سعودی، امارات، بحرین و مصر، فهرستی از 13 درخواست از قطر را ارائه داده بودند که کویت به عنوان میانجی در بحران این کشور، تسلیم مقام‌های دوحه کرده بود.

  برای اجرای این خواسته‌ها ضرب‌الاجلی 10 روزه تعیین شده که روز 3 ژوئیه پایان یافت که البته با درخواست کویت، این ضرب الاجل برای 2 روز تمدید شد.

  7 کشور عربی و در راس آن‌ها سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر، تمام روابط خود را با قطر قطع کرده‌اند. این کشورها در بیانیه‌های جداگانه‌ای، قطر را به پشیتبانی از تروریسم متهم کردند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران