فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف سوریه دمکراتیک آخرین راه فرار داعش از شهر الرقه را قطع کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک که از جنگجویان کُرد و عرب تشکیل شده و از سوی آمریکا پشتیبانی می‌شود، آخرین خط ارتباطی داعش میان شهر الرقه و دیگر مناطق تحت تصرف این گروه در سوریه را قطع کردند.

  رامی عبدالرحمن مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت: «نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک پنجشنبه 29 ژوئن، منطقه‌ای در جنوب رود فرات را کنترل کردند که داعش از آن می‌توانست نیروهایش را از شهر الرقه به سمت صحرای سوریه و استان دیرالزور، به عقب بکشد».

  شهر الرقه که در شمال شرق سوریه قرار داد، مرکز اصلی داعش در این کشور به شمار می‌آید. استان دیرالزور نیز همچنان در تصرف داعش است.

  بنا بر گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک، از مواضع خود در جنوب الرقه به سمت دو روستای الکسب و کسره عنفان که در تصرف داعش قرار داشت حرکت کردند. بدین ترتیب، اکنون می‌توان گفت که شهر الرقه به طور کامل محاصره شده است.

  از روز ششم ژوئن، ائتلاف سوریه دمکراتیک، عملیات آزادسازی الرقه را آغاز کرد. درگیری‌ها در مناطق اطراف شهر جریان دارد اما جنوب شهر همچنان در تصرف کامل نیروهای داعش است.

  اکنون نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک، کنترل چهار محله المشلب و الصناعه در شرق و الرومانیه و الشباهه در غرب الرقه را به طور کامل در دست دارند. آن‌ها همچنین به محله‌های حطین و القادسیه در غرب، البرید در شمال غرب و بتانی در شرق الرقه، نفوذ کرده‌اند.

  شهر الرقه تابستان سال 2014 به تصرف داعش درآمد.

  تبلیغات