فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • محمد بن سلمان به شیخ الازهر: در مبارزه با افراط‌گرایی بر نهادهای دینی حساب می‌کنیم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی سعودی در گفت‌گوی تلفنی با احمد الطیب، شیخ الازهر، گفت امت اسلام در رویارویی با افراط‌گرایی بر نهادهای دینی حساب می‌کنیم.

  به گزارش العربیه، شیخ الازهر جمعه 23 ژوئن در تماس تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان، انتخاب او را به مقام ولی‌عهدی تبریک گفت و حمله«تروریستی» نافرجام به حرم مکی را محکوم کرد.

  احمد الطیب در این تماس تلفنی بهترین آرزوها را برای ولیعهد سعودی و «توفیق او در خدمت به دین، وطن، مردم، امت عربی و اسلامی در زیر سایه رهبری خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه کشور عربی سعودی» ابراز داشت و از تلاش‌های شاهزاده محمد بن سلمان در حل و فصل مسائل منطقه و استحکام همکاری‌های عربی و اسلامی تقدیر کرد.

  الطیب همچنین گفت که الازهر الشریف به شدت حمله نافرجام تروریستی روز چمعه به حرم مکی را محکوم می‌کند و بر همکاری الازهر با کشور پادشاهی سعودی در مبارزه با تروریسم تاکید کرده و از تلاش‌های مقامات امنیتی سعودی و موفقیت آن‌ها در برخورد با توطئه تروریستی ستایش می‌نماید.

  شاهزاده محمد بن سلمان به نوبه خود از الازهر شریف و نقش این نهاد در بیان حقایق اسلام و نشر علوم دینی، به ویژه در این مرحله حساس برای کشورهای عرب و اسلامی تقدیر و از تلاش‌های شیخ الازهر و نهادهای دینی در رویارویی با گروه‌های افراط‌گرا و تروریست ستایش کرد.

  عملیات علیه مسجد مکی

  منصور الترکی سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور جمعه 23 ژوئن یک عملیات تروریستی که امنیت مسجد الحرام و زائران آن را هدف قرار داده بود، خنثی کردند.

  به گزارش العربیه، الترکی گفت که اعضای گروه تروریستی، در سه موقعیت مستقر شده بودند، یکی از موقعیت‌ها استان جده بود و دو موقعیت دیگر، در شهر مکه مکرمه قرار داشتند.

  به گفته سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی، عملیات نخست در محله العسیله در مکه مکرمه حنثی شد. اما عملیات دوم در محله اجیاد المصافی در نزدیکی منطقه مرکز مسجد الحرام خنثی شد.

  بنا بر این گزارش، مهاجم انتحاری که در یکی از منازل محله اجیاد المصافی پنهان شده بود، به سمت نیروهای امنیتی آتش گشود. او به درخواست آن‌ها برای تسلیم شدنش پاسخ نداد و پس از آن‌که حلقه محاصره بر گرد او تنگ شد، اقدام به منفجر کردن خود کرد.

  در این حادثه، سه زائر زخمی شدند و پنج تن از نیروهای امنیتی هم زخم سطحی برداشتند.

  بنا بر اعلام سخنگوی امنیتی وزارت کشور سعودی، پنج متهم از جمله یک زن دستگیر شدند و تحقیقات در این زمینه در جریان است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران