فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات: افشای فهرست درخواست‌ها یک اقدام کودکانه از سوی قطر با هدف شکست میانجی‌ها است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی، اعلام کرد که افشای فهرست درخواست‌های چهار کشور سعودی، امارات، بحرین و مصر از قطر توسط این کشور، نشان دهنده عمق بحران است.

  انور قرقاش در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «افشای فهرست درخواست‌‌ها، با هدف ناکام کردن روند میانجی‌گری‌ها است و این رفتارهای کودکانه از قطر بعید نبود».

  وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی افزود: «شایسته‌تر می‌بود اگر قطر با درخواست‌های همسایگانش به شکل عاقلانه‌تری برخورد می‌کرد».

  او با تاکید بر این‌که «اینک بحران بی‌اعتمادی جدی با دوحه وجود دارد»، افزود که بازگشت قطر به چتر کشورهای خلیجی «مشروط» شده است.

  انور قرقاش قطر را «اسب‌ تروای خلیج» توصیف کرد که باید بداند مسیر راه‌حل بحران، از مسیر تهران، بیروت و یا پایتخت کشورهای غربی نمی‌گذرد.

  او در ادامه گفت: «سال‌های توطئه قطر [برای این کشور] هزینه در بردارد و حالا بازگشتش به آغوش همسایگان نیز برای هزینه خواهد داشت».

  انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی قطر را کشوری نامید که «برای تندروها، حمایت مالی، تریبون‌های رسانه‌ای و پشتیبانی سیاسی فراهم می‌کند».

  کشورهایی که با قطر قطع رابطه کرده‌اند، جمعه 23 ژوئن فهرستی از 13 خواسته خود را از دوحه ارائه داده و ضرب الاجلی 10 روزه برای اجرای این خواسته‌ها برای پایان بحران کنونی تعیین کردند.

  اخیرا 7 کشور عربی و در راس آن‌ها سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر، تمام روابط خود را با قطر قطع کردند. این کشورها در بیانیه‌های جداگانه‌ای که صادر کردند، قطر را به حمایت از تروریسم و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها متهم کردند.

  فهرست را کویت تسلیم قطر کرد اما دوحه اقدام به درز دادن بندهای این فهرست کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران