فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات: فهرست خواسته‌ها از قطر شامل ضرورت پایان حمایت از تروریسم ارائه شده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  انور قرقاش وزیر مشاور در امور سیاست خارجه امارات متحده عربی، خواسته‌های کشورهای خلیجی و مصر از قطر را برای پایان دادن به قطع روابط با این کشور برشمرد. پایان حمایت دوحه از تروریست‌‎ها و پایان داده به حمایت از شخصیت‌هایی که تحت تعقیب جهانی یا منطقه‌ای قرار دارند، از جمله این خواسته‌ها است.

  قرقاش در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات که پنجشنبه 22 ژوئن منتشر شده، گفت: «اگر قطر بخواهد به محیط خود باز گردد، باید به مصوبات شورای همکاری خلیج پایبند باشد». او در این زمینه به «پشتیبانی قطر از گروه‌های تروریستی در سوریه و لیبی و میزبانی‌اش از شخصیت‌های تحت تعقیب بین‌المللی» اشاره کرد.

  وزیر مشاور در امور سیاست خارجی امارات ادامه داد: «شیخ تمیم بن حمد همگامی که سال 2014 معاهده ریاض را امضا کرد، سیاست‌های پدر خود را کنار گذاشت به ویژه پس از آن‌که فایل‌های صوتی و اسناد مذاکرات پدرش با قذافی (رهبر پیشین لیبی) برای ترور ملک عبدالله بن عبدالعزیز (پادشاه پیشین سعودی) برایش عرضه شد».

  قرقاش درباره دلایل پرداخت مبالغ بزرگی از پول به «گروه‌های تروریستی شیعه و سنی» در عراق در مقابل آزاد سازی گروگان‌ها در عراق و سوریه، سوال و آن را ابهام آور ارزیابی کرد.

  وزیر اماراتی گفت اگر قطر با سیاست‌هایش بخواهد از محیطش جدا شود «طلاق در راه است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران