.
.
.

اقدام‌های قطر برای اعزام پیکارجو از کشورهای غرب جهان عرب به سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرهنگ احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی اسنادی را به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد قطر تلاش می‌کرد ترتیباتی اتخاذ کند تا پیکارجویانی از کشورهای غرب جهان عرب و شمال آفریقا به سوریه اعزام شوند.

به گزارش العربیه، سرهنگ احمد المسماری، سخنگوی ارتش ملی لیبی چهارشنبه 21 ژوئن در یک نشست خبری در بنغازی اسنادی را به نمایش گذاشت که نشان می‌دهد، دولت قطر از نایف عبدالله العمادی کاردار خود در طرابس خواسته بود ترتیبی اتخاذ کند که پیکارجویان داوطلب در کشورهای غرب جهان عرب و شمال آفریقا برای نبرد در سوریه اعزام شوند.

سرهنگ المسماری همچنین دوحه را به دلیل حمایت از گروه‌های تروریستی و پشتیبانی مالی و تسلیحاتی، مسبب اصلی بی‌ثباتی لیبی دانست. او همچنین به اسنادی اشاره کرد که نشان می‌دهد تعدادی از همین نیروهای تروریستی در ترور برخی افسران ارتش لیبی نقش داشته‌اند.

به باور سخنگوی ارتش ملی لیبی بر اساس اسناد موجود، کشورش از تروریسم خارجی سازمان‌یافته از طریق همکاری برخی شهروندان این کشور با گروه‌های تروریستی با هدف در اختیار گرفتن کشور، رنج می‌برد.

این سخنان چند روز پس از آن بیان می‌شود که 7 کشور عربی و در راس آن‌ها پادشاهی سعودی، امارات، مصر و بحرین ، روابط خود را با قطر قطع کردند. این کشورها در بیانیه‌های جداگانه‌ای که در باره این اقدام صادر کردند، قطر را به حمایت از تروریسم متهم کردند.