.
.
.

پیام‌های تبریک کشورهای عربی به مناسبت انتخاب ولی‌عهد جدید پادشاهی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز روز چهارشنبه 21 ژوئن 2017 با فرمان ملوکانه ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاه پادشاهی عربی سعودی به سمت ولی‌عهد جدید پادشاه این کشور برگزیده شد. همسایگان و کشورهای عربی پادشاهی عربی سعودی با ارسال پیام‌هایی، این انتخاب را به پادشاه، ولی‌عهد و ملت سعودی تبریک گفتند.

شیخ صباح الاحمد جابر الصباح، امیر کویت در پیامی به پادشاه عربی سعودی، برای انتخاب شاهزاده محمد بن سلمان به عنوان ولی‌عهد تبریک گفت.

امیر کویت همچنین برای ولی‌عهد جدید "توفیق خدمت به وطن و ادامه روند مشارکت در اعتلا و پیشرفت وطن" را آرزو کرد. او همچنین از خداوند متعال خواست که خادم حرمین شریفین در صحت و سلامت کامل به سر برده و کشور و ملت برادر عربی سعودی به اهداف خود در زمینه ترقی و پیشرفت تحت رهبری رهبرانی دانا نایل شوند.

عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن نیز در پیامی جداگانه انتخاب شاهزاده محمد بن سلمان به سمت ولی عهد پادشاهی عربی سعودی را تبریک گفت.

ملک عبدالله دوم، پادشاه اردن در تماسی تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان، انتخاب او به سمت‌های ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، جانشین رئیس هیات دولت و وزیر دفاع این کشور، تبریک گفت.

ملک عبدالله در این تماس تلفنی برای ولی‌عهد جدید "توفیق خدمت به وطن و ادامه روند مشارکت در اعتلا و پیشرفت وطن تحت رهبری خادم حرمین شریفین، ملک عبدالله بن عبدالعزیز" را آرزو کرده و تاکید کرد که به رابطه برادرانه و تاریخی دو کشور و خواست و رغبت دو طرف به پیشرفت در همه زمینه‌ها، افتخار می‌کند.

عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری عربی مصر نیز صبح چهارشنبه در تماسی تلفنی با شاهزاده محمد بن سلمان، انتخاب او به سمت ولی‎‌عهد پادشاهی عربی سعودی را تبریک گفته و برای او و ملت سعودی، تحت رهبری خادم حرمین شریفین، ملک عبدالله بن عبدالعزیز آرزوی توفیق و پیشرفت روزافزون کرد.

شیخ حمد بن عیسی بن سلمان آل‌خلیفه، پادشاه بحرین نیز انتخاب شاهزاده محمد بن سلمان را به عنوان ولی‌عهد جدید سعودی به او تبریک گفت.

الباجی قاید السبسی، رئیس‌جمهوری تونس نیز انتخاب ولی‌عهد جدید سعودی را با شاهزاده محمد بن سلمان تبریک گفت.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران فلسطین نیز انتخاب ولی‌عهد جدید را به خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز تبریک گفت. در پیامی که محمود عباس به این مناسبت ارسال کرد، تاکید کرد به "این انتخاب حکیمانه که نقش پادشاهی عربی سعودی در حمایت از قضایای عربی و اسلامی و در راس آنها موضوع فلسطین را پررنگ‌تر خواهد کرد" اعتماد کامل دارد. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی همچنین پیام تبریکی خطاب به ولی‌عهد جدید سعودی ارسال کرد و برای او در سمت جدید آرزوی موفقیت کرد.

سلطان قابوس بن سعید، سلطان عمان نیز انتخاب ولی‌عهد جدید را به شاهزداه محمد بن سلمان تبریک گفت.

از سوی دیگر سازمان همکاری اسلامی نیز با انتشار پیامی از انتخاب شاهزاده محمد بن سلمان به عنوان ولی‌عهد جدید سعودی استقبال کرد.