.
.
.

تصويری... هزار روز با محمد بن سلمان ولی‌عهد جدید پادشاهی عربی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان، سه‌شنبه 20 ژوئن 2017، با فرمان ملوکانه ملک سلمان بن عبدالعزیز ردای ولی‌عهدی را به تن کرد. او از زمان خدمت به پادشاهی سعودی در مناصب عالی، یک لحظه حتی از کار و کوشش برای خدمت کشور دست نکشید.

ولیعهد جدید از همان روزهای اول با سیاستمداران بزرگ جهان، رهبران و مدیران شرکت‌های نام‌آور، پادشاهان، روسای جمهور، نظامیان، تجار و همه آنها که می‌توانست از طریق ارتباط با آنها گامی برای توسعه کشور بردارد، دیدار و گفتگو کرد.

او در قامت وزیر دفاع دستور عملیات نظامی طوفان قاطعیت را با هدف تامین امنیت مرزهای جنوبی پادشاهی سعودی و مقابله با شبه‌نظامیان حوثی تحت حمایت ایران صادر کرد.

او همزمان از ائتلاف و همبستگی با کشورهای عربی، اسلامی و دیگر کشورهای دوست در راستای تقویت منافع ملی کشور و حمایت از مرزهای سعودی، غافل نشد.

شاهزاده محمد بن سلمان، در هزار روز گذشته به 70 سفر خارجی رفت، از چین گرفته تا ژاپن، روسیه و آمریکا. او همچنین ده‌ها بار پذیرای مهمانان خارجی عالی‌رتبه در ریاض بود.

نشست‌های سه‌گانه ریاض در ماه می 2017 نیز از دیگر ابتکارات ولی‌عهد جدید سعودی بود. او همزمان با سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، سه نشست سعودی آمریکایی، خلیجی آمریکایی و عربی اسلامی آمریکایی را با حضور رهبران تعداد قابل توجهی از رهبران جهان برگزار کرد.

محمد بن سلمان که ریاست شورای توسعه اقتصادی پادشاهی عربی سعودی را بر عهده دارد، بخش اعظم توجه و تلاش خود را صرف کارهای اقتصادی کرد. در نتیجه همین تلاش‌ها بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان و صندوق‌های سرمایه‌گذاری به سوی سعودی سرازیر شدند.

محمد بن سلمان به دیدار روسای شرکت‌های بزرگ جهان از جمله فیس‌بوک، توئیتر، جنرال موتورز و دیگر شرکت‌های آمریکایی، ژاپنی و چینی رفت و آنها را برای حضور در بازار سعودی ترغیب کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان به همراه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا