.
.
.

بلژیک: پلیس یک مهاجم انتحاری را در ایستگاه قطار بروکسل کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس بلژیک یک مهاجم انتحاری را که کمربند انفجاری به همراه داشت، در ایستگاه مرکزی قطار در وسط بروکسل پایتخت بلژیک کشت.

برخی منابع خبری گفته‌اند شعله‌های آتش در اثر تیراندازی نیروهای پلیس به مهاجم انتحاری بلند شده است. به دلیل مواد منفجره‌ای که این مهاجم به همراه داشت، در منطقه حالت فوق‌العاده اعلام شده است. مواد منفجره هنوز در کنار جسد مهاجم قرار دارد.

بنا به اخبار اولیه در شامگاه سه‌شنبه 20 ژوئن 2017 صدای انفجار و تیراندازی در نزدیکی ایستگاه مرکزی قطار بروکسل شنیده شد. گزارش‌های اولیه حاکی از زخمی شدن یک نفر بر اثر تیراندازی در این ایستگاه داشت که در پی آن ایستگاه مرکزی قطارهای بروکسل به سرعت تخلیه شد.

پس از آن پلیس بلژیک اعلام کرد فردی که یک کمربند انفجاری به همراه داشته، به ضرب گلوله در این ایستگاه کشته و اوضاع را تحت کنترل گرفته است.

بنا به گزارش پلیس بلژیک این حادثه به جز کشته شدن فرد مهاجم، هیچ کشته و زخمی دیگری در پی نداشته است.

فرد مهاجم تلاش کرد در ساعت پر رفت و آمد، به دو فرد نظامی در نزدیکی دفتر فروش بلیط حمله کند، لیکن نتوانست کمربند خود را منفجر کند.

در پی این حادثه حرکت قطارها در ایستگاه مرکزی بروکسل متوقف شده و نیروهای امنیتی و پلیس همه خیابان‌ها و میادین منتهی به ایستگاه قطار را تحت کنترل خود در آوردند. پلیس همچنین پارک گراندپلاس در نزدیکی ایستگاه قطار، که یک مرکز توریستی مشهور است، را تخلیه کرد.

فرودگاه بین‌المللی بروکسل، پایتخت بلژیک ماه مارس سال گذشته نیز مورد هجوم تروریستی قرار گرفت. از آن زمان تا کنون، این شهر در حالت آماده‌باش درجه 3 قرار دارد. بالاترین درجه آماده‌باش در کشور بلژیک، آماده‌باش درجه 4 است.