.
.
.

بحران قطر... اتحادیه اروپا اطلاق واژه محاصره بر قطع رابطه با قطر را نپذیرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تلویزیون العربیه روز چهارشنبه ۲۱ ژوئن گزارش داد اتحادیه اروپا و روسیه اعلام کردند که نگرانی کشورهای خلیج نسبت به بحران قطر را درک می‌کنند. همچنین اتحادیه اروپا اطلاق واژه محاصره برای قطع رابطه را نپذیرفت. پارلمان روسیه هم از قطر خواست تا به پیمان ریاض پایبند باشد.

به گزارش العربیه از بروکسل، اتحادیه اروپا درخواست رییس کمیسیون ملی حقوق بشر قطر در محاصره خواندن قطع روابط با این کشور را رد کرد.

اتحادیه اروپا اعلام کرد که از هیچ طرفی جانبداری نمی‌کند و بار دیگر خواست که تمامی تلاش‌ها بر مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع مالی آن متمرکز شود.

قرار است در دیدار روز چهارشنبه شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی با رییس جمهوری فرانسه در پاریس به بحث در باره بحران قطر و دیگر مسايل مورد علاقه دوجانبه پرداخته شود.

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات، حساسیت بحران قطر را برای فدریکو موگرینی، مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا تشریح کرد و موگرینی بر اهمیت ثبات و وحدت شورای همکاری خلیج و حل بحران از راه گفتگو تاکید کرد.

رییس کمیسیون امور خارجه پارلمان روسیه نیز گفت که نگرانی کشورهای پادشاهی سعودی، امارات، بحرین و مصر که باعث بایکوت قطر شده است را درک می‌کند.

این مقام روس گفت که قطر باید به پیمان ریاض که امیر این کشور در سال ۲۰۱۴ امضا کرده پایبند بماند و این پیمان مبنای حل اختلاف‌ها است.