.
.
.

پیشروی نیروهای عراقی در داخل محله‌های قدیمی شهر موصل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهی عملیات نینوا برای آزادسازی موصل روز دوشنبه از پیشروی نیروهای عراقی در بخش هایی از مرکز و جنوب محله های قدیمی شهر موصل که تحت اشغال داعش بوده اند خبر داد.

فرماندهی عملیات نینوا گفته است که راههای امنی برای ساکنان و غیر نظامیان این شهر در نظر گرفته شد تا بتوانند از مناطق درگیری خارج شوند.

در همین حال نیروهای پلیس مبارزه با تروریسم توانستند یکی از مهمترین مناطق چهارگانه شهر موصل را که هنوز در اشغال داعش هستند، بازپس گیرند.

نیروهای عراقی روز دوشنبه پس از دو روز درگیری شدید با شبه نظامیان داعش در مرکز محله‌های قدیمی شهر موصل، توانستند بخش بزرگی از منطقه الفاروق که یکی از خطرناک ترین دژهای داعش به شمار می رود، را بازپس گرفته‌اند. نیروهای عراقی توانستند کوی «الخزرج» را که یکی از مهمترین بخش‌های منطقه الفاروق است را بازپس گیرند.

داعش خانه به خانه از محله‎های قدیمی فرار می‌کند

دو فرمانده از فرماندهان نیروهای مبارزه با تروریسم در شهر موصل اظهار داشتند که جنگ در محله‌های قدیمی از سخت‌ترین جنگهایی است که تاکنون نیروهای عراقی با آن مواجه شدند. برای همین مشکل به نظر می آید که زمان پایان آن را پیش بینی کرد.

سپهبد عبدالغنی الاسدی فرمانده نیروهای ضد تروریسم که عملیات بازپس گیری محله‌های قدیمی را فرماندهی می کند، گفت:« این آخرین مرحله از جنگ بازپس‌گیری شهر موصلاست و داعش آخرین نفس‌های خود را می کشد».

ژنرال سامی العارضی یکی دیگر از فرماندهان عملیات گفت:« شبه نظامیان داعش برای فرار از محاصره دیوارهای خانه‌های مسکونی را به خانه دیگر سوراخ می کند و در داخل خانه سنگر گرفته است تا هم از دید جنگده‌های ائتلاف در آمان باشد».

تلویزیون عراق در گزارشی گفته است که نبرد در محله های قدیمی موصل به صورت خانه به خانه ادامه دارد.