.
.
.

تصویری...استقبال ملک سلمان از حیدر العبادی در ریاض

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی بعد از ظهر دوشنبه 19 ژوئن 2017 از حیدر العبادی نخست وزیر عراق در کاخ الصفا در ریاض استقبال کرد.

ملک سلمان در جلسه‌ای با حیدر العبادی نخست وزیر عراق، در باره روابط دو جانبه میان دو بغداد و ریاض و همچنین رویدادهای منطقه‌ای بحث و گفتگو کرد.

حیدر عبادی در سفر خود با شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد سعودی و با شاهزاده محمد بن سلمان ولی ولیعهد سعودی نیز به طور جداگانه‌ای ملاقات کرد.


عبادی روز گذشته وارد ریاض شد. قرار است نخست وزیر عراق در سفر سه روزه خود پس از ریاض به کویت و ایران سفر کند.

نخست وزیر عراق در فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز مورد استقبال گرم شاهزاده محمد بن نایف ولیعهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر کشور سعودی قرار گرفت.

شاهزاده محمد بن نایف، طی مراسمی با رژه یگان‌هایی از گارد ملی پادشاهی سعودی از نخست وزیر عراق استقبال کرد. عبادی در این سفر با رهبران و مقامات این سه کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

سعد حدیثی، سخنگوی نخست‌وزیری عراق گفت حیدر عبادی در سفر دوره‌ای به منطقه با ملک سلمان بن عبد العزیز، پادشاه سعودی، صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر کویت، و حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، دیدار خواهد کرد.

این نخستین سفر عبادی در مقام نخست وزیر عراق به پادشاهی سعودی است که پس از دو هفته از آغاز بحران دیپلماتیک بین اعضای شورای همکاری خلیج و قطع روابط سیاسی و اقتصادی سعودی، امارات، بحرین و مصر با قطر صورت می‌گیرد.

عبادی طی سخنانی در آغاز سفر خود گفته است که او در باره منافع مشترک و راه‌های مبارزه با تروریسم با مقامات این کشورها گفت‌وگو خواهد کرد.

برخی کارشناسان می‌گویند عبادی برای تقاضای کمک از این کشورها برای بازسازی موصل و همچنین طرح مسئله استقلال کردستان عراق بحث و گفت‌وگو کند.