.
.
.

نیروی دریایی سعودی یک قایق حامل اسلحه و مواد منفجره را توقیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک منبع نظامی سعودی روز دوشنبه 19 ژوئن 2017 اعلام کرد، نیروی دریایی سعودی طی عملیاتی سه قایق را که قصد دست زدن به اقدامات خرابکارانه در مناطق نفتی سعودی داشتند، پس از تعقیب یک فروند از آنها را توقیف کرد.

این منبع نظامی افزود، قایق توقیف شده حاوی مقادیر زیادی اسلحه و مواد منفجره بود که پس از تحقیقات مشخص شد این مواد منفجره و سلاح برای خرابکاری و حمله به تاسیسات نفتی پادشاهی سعودی حمل شده بود.

منبع نظامی یادشده افزود:«ساعت 8.28 بعد از ظهر روز جمعه 16 ژوئن 2017 برایر با 21 ماه مبارک رمضان 2017 سه قایق تندرو که پرچم‌هایی به رنگ قرمز و سفید بر آنها برافراشته شده بود، با سرعت زیاد وارد آب‌های بین‌المللی شده و سپس به سوی تاسیسات نفتی "المرجان" در حوزه آبی پادشاهی سعودی به حرکت در آمدند، اما نیروی دریایی سعودی با تعقیب به موقع آنها توانست یک فروند از قایق‌ها را توقیف کند. دو قایق دیگر که احتمالا مانند این قایق با هدف خرابکاری وارد آب‌های سعودی شده بودند به سرعت از منطقه متواری شدند».

این منبع همچنین گفت:« نیروی دریایی سعودی این قایق‌ها را زمانی که هنوز در آب‌های بین‌المللی بودند، زیر نظر داشت و به محض ورود به مرز آبی سعودی به آنها هشدار و سپس شلیک کرد که در پی تعقیب یک فروند از آنها توقیف شد».

این منبع نظامی گفت:«نیروی دریایی پادشاهی سعودی برای مبارزه با انواع اقدامات تروریستی و نیز برای حفاظت از امنیت ملی کشور آماده است».