.
.
.

آمریکا یک جنگنده ارتش دولتی سوریه را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش سوریه اعلام کرد که ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا، یکی از جنگنده‌هایش را در استان الرقه در شمال سوریه سرنگون کرد؛ خبری که ارتش آمریکا آن را تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) ارتش دولتی این کشور اعلام کرد ائتلاف بین‌الملل به رهبری آمریکا، یکشنبه 18ژوئن، یکی از هواپیماهایش در استان الرقه در شمال کشور سرنگون کرد. در این منطقه نیروهای دولتی سوریه با پیشروی که در روزهای آخرین حاصل کردند، خود را به مواضع ائتلاف سوریه دمکراتیک نزدیک کردند. نیروهای این ائتلاف را که اکثرشان کُرد هستند، در جنگ با گروه داعش از پشتیبانی ایالات متحده برخوردارند.

در بیانیه ارتش دولتی سوریه آمده است: «جنگنده‌های آنچه ائتلاف بین‌المللی نامیده می‌شود، بعدازظهر امروز (یکشنبه) یکی از هواپیماهای جنگنده ما را در منطقه الرصافه در حومه جنوبی الرقه هنگامی که داشت عملیاتی نظامی علیه گروه تروریستی داعش در منطقه انجام می‌داد، هدف قرار دادند».

از سویی ارتش آمریکا تایید کرد یک جنگنده نظام سوریه که در حال بمباران جنگجویان تحت حمایت واشینگتن در سوریه بود، سرنگون شد.

از سویی یکشنبه برای نخستین بار نیروهای دولتی سوریه با نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک در استان الرقه درگیری شدند.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، این درگیری‌ها در دو شهرکی روی داد که در 40 کیلومتری جنوب شهر الرقه واقع هستند. جنگنده ارتش دولتی سوریه را ائتلاف بین‌الملل در این منطقه سرنگون کرد.

نیروهای ائتلاف سوریه دمکراتیک از هفته گذشته عملیات آزاد سازی الرقه از تصرف داعش را آغاز کردند. این شهر پایگاه اصلی و عملیاتی داعش در سوریه به شمار می‌آید.