.
.
.

پسرعموی معمر قذافی از سیف‌الاسلام قذافی خواست گفتگوهای آشتی ملی این کشور را رهبری کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرلشکر سید قذاف‌الدم، یکی از مسئولان سابق حکومت لیبی و پسر عموی معمر قذافی، رهبر پیشین این کشور با دعوت از شهروندان لیبی برای وحدت حول محور سیف‌الاسلام قذافی، از سیف‌الاسلام خواست رهبری آشتی ملی این کشور را برعهده گیرد.

سید قذاف‌الدم از مسئولان حکومت پیشین لیبی از سیف‌الاسلام قذافی پسر معمر قذافی خواست که بدون تبعیض در حق شهروندان، روند آشتی ملی این کشور را رهبری کند.

قذاف‌الدم روز جمعه 17 ژوئن 2017 در صفحه فیس‌بوکش نوشت: «سیف‌الاسلام به همراه تعدادی دیگری از مقامات لیبی، از اولین روزهای انقلاب در لیبی، با هدف حفاظت از وحدت و انسجام کشور، تعدادی از زندانیان را آزاد کرد.»

او در ادامه نوشت: « برای انسجام دوباره و گذر از بحرانی که برخی اطراف عربی و بین‌المللی در به وجود آمدن آن نقش داشتند، از پسر برادرم، سیف الاسلام می‌خواهم که روند آشتی ملی را رهبری کرده و بدون هیچ تبعیضی، دست خود را به سوی همه اهالی لیبی دراز کرده و آنها را حول محول خیر و توسعه گردهم آورد.»

دعوت قذاف‌الدم از سیف الاسلام اولین دعوت از نوع خود برای مشارکت رهبران نظام سابق در روند سیاسی لیبی، پس از سقوط حکومت معمر قذافی در سال 2011 است.

سید قذاف‌الدم پسرعموی معمر قذافی و برادر بزرگتر احمد قذاف‌الدم هماهنگ‌کننده روابط مصر لیبی و یکی از مهم‌ترین چهره‌های نظامی معمر قذافی بود. او مسئولیت‌های متفاوتی در حکومت سابق داشت و آخرین مسئولیت او هماهنگ‌کننده رهبران محلی در لیبی بود.

سید قذاف‌الدم در اکتبر 2011 پس از سقوط شهر سرت به دست انقلابی‌ها دستگیر شد و در سپتامبر 2015 با حکم دادگاه نظامی مصراته آزاد شد.

گردان ابوبکر صدیق که مسئول حمایت از سیف‌الاسلام قذافی، در یکی از زندان‌های شهر زنتان در غرب لیبی بود، روز جمعه 9 ژوئن 2017 اعلام کرد براساس عفو عمومی صادر از مجلس نمایندگان لیبی، سیف‌الاسلام را آزاد کرده است. سیف‌الاسلام پس از آزادی، شهر زنتان را به سمت مقصد نامعلومی ترک کرد.