.
.
.

در برخورد ناوشکن آمریکایی با کشتی باری 7 ملوان ناپدید و 3 ملوان زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گفته نیروی دریایی آمریکا، صبح شنبه 17 ژوئن 2017 در اثر برخورد یک ناوشکن آمریکایی با یک کشتی باری فیلیپینی در خلیج توکیو در ژاپن 7 ملوان آمریکایی ناپدید و 3 ملوان زخمی شدند.

گارد ساحلی ژاپن گزارش داد که ناوشکن آمریکایی در اثر این برخورد دچار آبگرفتگی شد اما در خطر غرق شدن نیست، در حالیکه کشتی باری قادر به ادامه حرکت خود بود.

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای گفت که در ساعت 2:30 بامداد شنبه به وقت محلی ناوشکن موشک‌انداز فیتزجرالد در 60 کیلومتری ساحل یوکوسوکا در یک آبراه پرترافیک دچار این سانحه شد.

به گفته نیروی دریایی، 3 خدمه کشتی و از جمله فرمانده ناوشکن دریادار بریس بنسن در این حادثه زخمی شدند که به وسیله هلی‌کوپتر به بیمارستان نیروی دریایی در پایگاه یوکوسوکا منتقل شدند.

به گزارش رویترز جزییات این حادثه روشن نشده است. سخنگوی نیروی دریایی گفت که تحقیقات ادامه دارد.

در بیانیه نیروی دریایی آمده است: « ناوشکن فیتزجرالد از سمت راست در بالاتر و پایین‌تر از خط آب صدمه دیده است».

کشتی فیتزجرالد یکی از8 کشتی ناوگان مستقر در پایگاه یوکوسوکا است که در ماه فوریه گذشته مورد بازسازی با هزینه 21 میلیون دلار قرار گرفت.

شرکت ژاپنی نیپون یوسن که کشتی باری کریستال را در اختیار دارد در بیانیه ای گفت که با گارد ساحلی ژاپن در مورد این حادثه همکاری خواهد کرد. کشتی کریستان 29 هزار تن ظرفیت دارد و 3 برابر ناوشکن فیتزجرالد است و در هنگام برخورد با این ناوشکن 1080 کانتینر را حمل می‌کرده است.

هیچ یک از خدمه این کشتی باری زخمی نشده‌اند. این کشتی عازم خلیج توکیو بود.