.
.
.

امارات: الزام قطر به هر توافقی درباره تروریسم نیازمند نظارت غربی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

امارات متحده عربی از طریق وزیر مشاور این کشور در امور خارجه تاکید کرد از آنجا که امارات، سعودی، بحرین و مصر اعتمادی به دوحه ندارند، هر گونه توافقی که به تامین مالی تروریسم از سوی قطر پایان دهد، نیازمند یک نظام نظارتی غربی برای الزام دوحه به پای‌بندی به توافق است.

انور قرقاش، وزیر مشاور در امورخارجه امارات متحده عربی هر گونه گفتگو برای پایان دادن به بحران قطر، باید درباره پایان دادن به حمایت قطر از گروه‌های بنیادگرا باشد.

قرقاش در اشاره به رفتار و اقدامات رسانه‌های قطری افزود: «دفاع از توطئه‌گری، خلف وعده و بی‌اعتباری امری سخت و دشوار است. در زمانی که شفافیت وجود داشته باشد، کار ماشین رسانه‌ای و دیپلماسی که می‌خواهد از دوحه دفاع کند، آسان‌تر خواهد بود.»

او در ادامه گفت: «دلم برای تنها رسانه موجود می‌سوزد؛ رسانه‌ای که دائما بدون منبع فعالیت می‌کند. کارشان با وجود دلایلی که توطئه‌گری و خلف وعده را ثابت می‌کند، دشوارتر شده است. مصداقیت جوهره اصلی کار رسانه‌ای است.»

وزیر مشاور در امورخارجه امارات متحده عربی روز شنبه 17 ژوئن 2017 در صفحه رسمی‌اش در توئیتر نوشت: «روشن شد که در زمان راه‌اندازی یک رسانه بزرگ، شهروندان در نظر گرفته نشده‌اند و صدای آنها به جایی نمی‌رسد، صدای که هیچ‌گاه یگان‌های سایبری که اهداف خاصی را دنبال می‌کنند، نمی‌توانند جای این صدا را بگیرند.»

توئیت‌های انور قرقاش ساعاتی پس از آن منتشر شد که مقامات بحرین روز جمعه 16 ژوئن 2017 فایل صوتی گفتگوی حمد بن خلیفة العطیة مشاور دولت دوحه و حسن علی محمد جمعة سلطان، یکی از رهبران جمعیت وفاق بحرین که یکی از گروه‌‌های مخالف دولت است، را منتشر کردند. دو طرف در این گفتگو درباره ایجاد فتنه و هرج مرج در بحرین و پوشش تلویزیونی این ناآرامی‌های از سوی شبکه الجزیره توافق کردند.

انور قرقاش پیش از آن هم در توئیتر نوشته بود: «دو گروه هستند؛ یکی از آنها مسیر راستی، احترام، اعتماد و به دست آوردن برادر و شریک را برگزید و دیگری که راهی غیر از این برگزید. پیروزی از آن شفافیت، اعتبار و دوستی است.»