.
.
.

امارات: تلاش‌های دیپلماتیک قطر اصل مشکل را حل نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی تاکید کرد تلاش‌های دیپلماتیک و رسانه‌ای قطر برای حل بحران این کشور، به اصل مشکل که موضوع حمایت قطر از تروریسم است، نمی‌پردازد.

انور قرقاش شامگاه چهارشنبه 14 ژوئن 2017 در توئیتر نوشت، موضوع اصلی که باید به آن پرداخته شود، تامین مالی گروه‌های بنیادگرا از سوی قطر است.

او نتایج‌ سیاستی که قطر در پیش‌ گرفته را بسیار زیان‌بار توصیف کرد و موضوع ارتباط این کشور با گروه‌های تروریستی و بنیادگرا قابل فهم نیست. به باور وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی زمان تغییر این سیاست فرا رسیده است.

انور قرقاش پیش از این نیز گفته بود تنها راه‌حل بحران قطر، دست کشیدن ایم کشور از حمایت تروریسم و بنیادگرایی است.

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، نیز روز سه‌شنبه 13 ژوئن 2017، اعلام کرد که پادشاهی عربی سعودی، قطر را محاصره نکرده است، بلکه از حق حاکمیت ملی خود استفاده کرده و مسیرهای هوایی و آبراهه‌های خود را به روی قطر بسته است.

هفته گذشته 7 کشور از جمله سعودی، امارات، بحرین و مصر در قطع روابط خود با قطر مطرح شد. هر کدام از این کشورها هم بیانیه‌ای در تشریح دلیل اقدامشان صادر کردند. همه بیانیه‌ها بر سر نقش قطر در پشتیبانی از تروریسم و دخالت‌هایش در امور داخلی دیگران، متفق القول بودند.