فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تصویری.. پس از قطع روابط، فرودگاه بین‌المللی قطر «متروکه» به نظر می‌رسد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  به نظر می‌رسد که قطع روابط با قطر، اثر مستقیم خود را بر فرودگاه بین‌المللی دوحه و بر پروازهای ترانزیت در این فرودگاه گذاشته است.
  سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین، قطع روابط خود را با قطر اعلام کرده‌اند. این اعلام شامل چند اقدام بود از جمله بستن سفارتخانه‌ها، بستن حریم هوایی در برابر پروازهایی که مبدأ یا مقصد آن قطر باشد و همچنین متوقف کردن تمام پروازهای رفت و آمد با قطر. علاوه بر آن، گذرگاهای زمینی با قطر هم بسته شد.

  سایت The Points Guy که ویژه گردشگری است، گزارشی درباره وضعیت پرواز هواپیمای A380 خطوط هوایی قطر که از لندن به دوحه رفته منتشر و آن را پروازی بسیار آرام توصیف کرده به گونه‌ای که در طبقه بالایی این هواپیمای غول‌پیکر، هیچ مسافری حضور نداشت. در طبقه پایین هم شمار مسافران بسیار کم بود.

  الیکس ماشیراس نویسنده گزارش نوشته است که پس از فرود هواپیمای در فرودگاه بین‌المللی حمد در دوحه، از آن‌چه که بر سر این فرودگاه آمده، شگفت زده شد. به نوشته او، این فرودگاه «متروکه» به نظر می‌رسد و تقریبا مسافری جز آن‌هایی که در این سفر همراهش کردند و همچنین کادر پرواز، در فرودگاه حضور نداشتند.

  پرواز A380 هواپیمایی قطر از لندن به دوحه پرواز A380 هواپیمایی قطر از لندن به دوحه

  ماشیراس که در حال ثبت گزارشی تصویری بود، به سالن انتظار مسافران رفت. مقصد او لارنکا در قبرس بود اما مجبور شد یک روز در دوحه بماند زیرا مسیر لارنکا از آسمان سعودی می‌گذرد و حریم هوایی این کشور بر روی هواپیماهایی که از قطر به پرواز در می‌آیند، بسته است.

  به نوشته سایت The Points Guy، مانیتورهای فرودگاه، مملو از پروازهای «کنسل» شده بود. مقصد این پروازها، به دوحه، ابوظبی، امارات متحده عربی و جده در سوریه بود. پروازهایی که به دبی می‌رفتند، اصلا در مانیتور دیده نمی‌شوند.

  حتی دستگاه‌های امنیتی گیت‌ها خاموش بود و کارمند فرودگاه مجبور شد آن را به خاطر ماشیراس که قصد سفر به قبرس داشت، روشن کند.

  خرس غول‌پیکر زرد رنگ ه در مرکز فرودگاه دوحه قرار دارد و مسافران با آن عکس سلفی می‌گرفتند هم تنها به نظر می‌رسد زیرا کسی نبود که به آن توجه کند، به جز یکی دو مسافری که از فیلیپین آمده بودند.

  اما مرکز خرید Duty Free هم متروکه به نظر می‌رسد و هیچ مشتری در آن نیست. ماشیراس نوشته که گمان می‌کرد تنها مسافر از دوحه است.
  سالن «المرجان» ویژه مسافران «بیزنس کلاس» که همواره مملو از مسافران بود هم به طور کامل خالی بود و تنها صدایی که در آن شنیده می‌شد، صدای آب‌نماهایی بود که برای تزیین سالن قرار داده شده بود.

  بخش رستوران‌ها هم تقریبا خالی از مسافران بود و به نوشته ماشیراس، تنها دو مسافر و دو کارمند در آن حضور داشتند.

  ماشیراس نوشته هنگامی که وقت پرواز رسید، دلش می‌خواست به سرعت «این فرودگاه مهجور» را ترک کند.


  تبلیغات

  برگزیده های کاربران