فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • کویت: قطر آماده است تا نگرانی‌های کشورهای خلیج را درک کند

  منبع: دبی.العربیه.نت فارسی

  شیخ صباح الخالد الصباح وزیر امور خارجه کویت یکشنبه 11 ژوئن بر حتمی بودن حل اختلاف سعودی، امارات و بحرین با قطر در چارچوب شورای همکاری خلیج و از راه گفت‌وگو میان برادران، تاکید کرد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، وزیر امور خارجه کویت افزود که قطر است برای درک نگرانی‌ها و دل‌مشغولی‌های برادرانش در کشورهای خلیج و تفاهم با آن‌ها آمادگی دارد.

  از سویی شیخ خالد الصباح، از کشورهایی که از تلاش کویت در این چارچوب اعلام حمایت کردند، تشکر و تاکید کرد که کشور کویت، از تلاش‌های خود دست نخواهد کشید و تا زمانی که بحران از ریشه حل شود، به مسیر خود ادامه خواهد داد.

  وزیر امور خارجه کویت یادآور شد که با توجه به تحولات اخیر و تاکید شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت بر حفظ روابط برادرانه به گونه‌ای که اتحاد شورای همکاری خلیج مصون بماند و نقشش توسعه یابد، امیر کویت به سعودی، امارات و قطر رفت و با مسئولان این کشورها، راه‌های حل و فصل بحران را به بحث گذاشت.

  هفته گذشته 7 کشور از جمله سعودی، امارات، بحرین و مصر در قطع روابط خود با قطر مطرح شد. هر کدام از این کشورها هم بیانیه‌ای در تشریح دلیل اقدامشان صادر کردند. همه بیانیه‌ها بر سر نقش قطر در پشتیبانی از تروریسم و دخالت‌هایش در امور داخلی دیگران، متفق القول بودند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران