فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • شهروندان قطری‌ که با سعودی‌‌ها رابطه خویشاوندی دارند، از قوانین قطع روابط با دوحه معاف‌اند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  پادشاهی سعودی، بحرین و امارات متحده عربی، صبح روز یکشنبه، 11 ژوئن 2017 بخش‌نامه‌ای مشترکی را جهت تسهیل امور بشردوستانه برای خانواده‌های قطری که با خانواده‌هایی از شهروندان این سه کشور رابطه خویشاوندانی دارند، صادر کرده‌اند. به موجب این بخشنامه جدید خانواده‌های قطری که در این سه کشور زندگی می کنند از قانون منع سفر و دیگر قوانینی که با قطع روابط دیپلماتیک این سه کشور با قطر صادر شد، معاف هستند و می توانند مانند گذشته رفت و آمد کنند.

  یک منبع رسمی سعودی روز یکشنبه 10 ژوند 2017 گفت که به دنبال اعلام قطه روابط میان پادشاهی سعودی با دولت قطر به دلیل حمایت قطر از گروههای تروریستی، پادشاهی سعودی ملت قطر با در نظر گرفتن روابط خویشاوندی و پیوندهای خونی میان ملت قطر که واقع یک امتداد طبیعی برای ملت سعودی به شمار می روند، خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز، طی فرمانی مردم قطر بویژه آنها که دارای روابط خویشاوندی با مردم سعودی دارند و برعکس شهروندان سعودی که با خانوادههای قطری دارای روابط خویشاوندی هستند از قانون منع سفر معاف هستند برای این منظور وزارت کشور سعودی شماره تلفن ویژه‌ای به این شماره (00966112409111) برای ارتباط و تسهیل امور سفر و آنها به قطر و از قطر به سعودی را اختصاص داده است.

  قطری‌هایی که با شهروندان بحرینی رابطه خویشاوندی دارند از قوانین قطع رابطه با دوحه معاف‌اند

  حمدبن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین نیز با صدور فرمان مشابهی از وزارت کشور خواست تا برای تسهیل امور اقامت و سفر خانواده‌های قطری که با شهروندان بحرینی‌ رابطه خویشاوندی دارند، اقدام لازم را انجام دهند.

  پادشاه بحرین در بیانیه خود گفت که ملت قطر با ملت بحرین برادر است و در واقع ملت قطر از نظر قومی زبانی و خونی امتداد طبیعی برای است.

  وزارت کشور بحرین نیز برای تسهیل امور خانواده‌های مشترک قطری- بحرینی شماره تلفنی را به این منظور اختصاص داده تا مردم از طریق تماس با آن بتوانند امور سفر و اقامت را انجام دهند.

  امارات: شهروندان قطری را که با اماراتی‌ها رابطه خویشاوندی دارند از قانون قطع روابط با دوحه معاف‌اند

  در همین حال دولت امارات متحده عربی نیز با صدور بخش‌نامه‌ای مشابه از تسهیل امور خانواده‌های قطری ساکن در امارات و اماراتی‌های ساکن در قطر، خبر داد. به گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام» شیخ خلیفه بن زاید رئیس دولت امارات متحده عربی با صدور فرمانی دستور داد تا در تسهیل امور «برادران قطری» کوتاهی نکنند. وزارت کشور امارات متحده عربی برای این منظور شماره تلفن ویژه‌ای ( 9718002626+) را برای این منظور اختصاص داده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران