فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دیلی‌میل: رژیم اسد هر چند مدت یک‌بار ادعا می‌کند ابوبکر البغدادی کشته شده است

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  پس از آنکه تلویزیون دولتی سوریه ادعا کرد، ابوبکر البغدادی، رهبر داعش، در حملات هوایی کشته شده ، روزنامه بریتانیایی دیلی‌میلی نوشت که دولت اسد علاقه دارد هر چند مدت یک‌بار ادعا ‌کند ابوبکر البغدادی کشته شده است.

  تلویزیون دولتی رژیم سوریه گزارش داده که ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش شامگاه شنبه 11 ژوئن 2017، در بمباران هوایی شهر الرقة کشته شده است. روزنامه دیلی‌میل بریتانیا با تاکید بر این‌که این خبر بخشی از عملیات رسانه‌ای رژیم اسد است، دیلی‌میلی گفت که دولت اسد علاقه دارد هر چند مدت یک‌بار ادعا ‌کند ابوبکر البغدادی کشته شده است. رسانه‌های رژیم سوریه، پیش از این نیز خبر کشته شدن رهبر داعش را اعلام کرده بودند.

  روزنامه دیلی‌میرور نیز به نقل از منابع رسانه‌ای سوریه خبر داد که البغدادی در بمباران هوایی شهر الرقه در شمال سوریه کشته شده است. این روزنامه تاکید کرد منابع نظامی مستقل این خبر را تایید نکرده‌اند.

  دیلی‌میل در ادامه نوشت: «این اولین بار نیست که گزارش می‌شود، رهبر داعش کشته شده است. آخرین باری که چنین ادعاهایی مطرح شد، تعداد زیادی از کارشناسان با دیده تردید به آنها نگریستند که می‌تواند مشخص کند، این اخبار نادرست بوده‌اند».

  به نوشته دیلی‌میلی: «بسیار روشن است که ادعای کشته شدن، نفر اول افراد تحت تحت تعقیب در فهرست تروریسم جهانی می‌تواند یک پیروزی تبلیغاتی کوتاه مدت برای رژیم اسد باشد.»

  خبرگزاری اعماق وابسته به داعش نیز تا کنون کشته و یا زخمی شدن رهبر این گروه را تایید نکرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران