.
.
.

موج سواری تهران بر بحران.. ایران جاده هوایی با قطر افتتاح کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایران وارد بحران میان چهار کشور عربی و قطر شد و با استفاده از برگ «کمک رسانی» جاده‌ای هوایی با دوحه افتتاح کرد. علاوه بر آن تعدادی بندر را به همان هدف، اختصاص داد.

ایران که به طور مستقیم در چهار کشور عربی عراق، سوریه، لبنان و یمن مداخله می‌کند، اکنون به بهانه آن‌چه «کمک‌های بشر دوستانه» می‌نامد، درهای دوحه را می‌زند.

ایران بحرانی شدن روابط سعودی، امارات، بحرین مصر با قطر را، فرصتی برای توسعه حضور خود در قطر می‌بیند؛ اگرچه مسئولان ایران تلاش می‌کنند که این نفوذ را پوشانده و می‌گویند در حال توسعه روابط تجاری و اقتصادی دوجانبه هستند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، این کشور، جاده‌ای هوایی با قطر به منظور رساندن مواد غذایی به این کشور افتتاح کرد. سخگوی هواپیمای کشور اعلام کرد که شنبه 10 ژوئن چهار هواپیمای حامل مواد غذایی از دو فرودگاه تهران و شیراز به مقصد دوحه به پرواز درآمدند. یک مقام مسئول ایرانی هم اعلام کرد هرگاه قطر بخواهد، ایران حاضر است بر شمار این پروازها بیافزاید.

در همین راستا، ایران تصمیم گرفت بندر بوشهر را به مرکزی تجاری میان تهران و دوحه، تبدیل کند.

ناظران بر این باورند که قطر به جای اصلاح روابط خود با همسایگان خلیجی و عربی، افتادن در دامان ایران را برگزید؛ کشوری که نظامش از چهار دهه پیش، دشمنی خود را با جهان عرب ابراز می‌کند.